semne si negi

29-07-2011
Norbi07
Nu este medic/terapeut
Norbi07
Problema mea e legata de un semn. cineva mia zis ca daca iti tai sau rupi un semn risti sa faci cancer...Eu am cateva semne pe fatza si intr-o zi am avt ghinionul sa il tai pe unul din ele.defapt pot zice ca a fost mai mult zgariat decat taiat...a curs putin sange dar sa oprit repede si semnul a ramas acolo.poate acest lucru sa genereze probleme pe viitor ?? si inca o mica intrebare. e vreo problema daca te mananca semnele sau zona din jurul lor. am unele semne care mam mananca ingrozitor uneori
3 comentarii
0
29-07-2011, ora 17:46
Tania-bis
Nu este medic/terapeut
Tania-bis
La ce spuneti "semne"? E vorba de cicatrici in urma unor raniri, sau ce?
Unii negi pot fi cancerigeni dar nu toti. Nu va alarmati. Totusi, dati lamuriri.
0
29-07-2011, ora 20:24
Norbi07
Nu este medic/terapeut
Norbi07
scuzati exprimarea. alunite nu semne.eu obisnuiam sa le spun semne.ca sa lamuresc mesajul de dinainte. mi-am taiat respectiv zgariat o alunita..si am unele alunite pe mana piept si burta care imi dau cateodata mancarimi.
0
30-07-2011, ora 17:10
Tania-bis
Nu este medic/terapeut
Tania-bis
Nu toate sint cancerigene, cum v-am spus. Dar numai o biopsie poate spune natura lor. Mincarimile apar cind sinteti transpirat, prafuit? Atunci ar putea sa va "manince" si pielea fara alunite. Totusi, ca sa fiti sigur, mergeti la un dermatolog, nu e rusinos dar e sigur. Sanatate!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.