Sensibilitate a gatului

24-06-2008
Mary08
Nu este medic/terapeut
Mary08
Am o sensibilitate a gatului. Imediat ce beau apa rece sau respir aer rece fac rosu in gat. Mai are cineva asa ceva?
4 comentarii
0
25-06-2008, ora 00:00
provision
Nu este medic/terapeut
provision
Da, si eu patesc mereu asta!Mai nou am gustat dintr-o palinca sa vad cum e si m-am aranjat pentru totdeauna cred!Nu stiu ce o sa fie cu gatul meu de aici incolo !Vreau sa precizez ca doar am gustat un pic. nu mi-a ajuns nimic in stomac!Am fost la medic si mi-a dat doar vitamina A si E!diagnostic:faringita acuta!Imi trecuse un pic dar duminica am mancat niste mamaliga cu lapte fierbinte si iar mi-au aparut acele arsuri in gat!Deja ma vad operat si cu furtune pt alimentatie!Doctorita mi-a aruncat cam in scarba reteta aceea fara sa-mi zica si de ce alimente sa ma feresc!Am aflat de pe acest forum ca nu-i bine sa consum alimente fierbinti, acre, lichide acidulate!Nu stiu ce sa fac in continuare!Doctorita m-a chemat sa fac o radiografie!Oare nu pot rezolva la domiciliu cu ceva pastile aceasta problema?
0
28-06-2008, ora 00:00
lungu.bogdan
Nu este medic/terapeut
lungu.bogdan
Ai facut analiza ASLO?
In functie de valorile ASLO poti incepe un tratament adecvat
0
28-06-2008, ora 00:00
lungu.bogdan
Nu este medic/terapeut
lungu.bogdan
Aceiasi sensibilitate o avea si copilul meu in varsta de 12 ani.I-am facut ASLO si val=500.Am inceput tratament cu OSPEN de 1000 si dupa 3 luni val ASLO erau de 200. Si de atunci(2 ani) nu mai are aceasta sensibilitate la gat.De vina era acel microb din gat.
0
23-07-2008, ora 00:00
Mary08
Nu este medic/terapeut
Mary08
Am fost la dr. ORL-ist. Am primit si eu vitamina A si bioparox.
Cum va mai merge cu sanatatea?
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.