Sensibilitate gland

02-12-2016
utilizator4182
Nu este medic/terapeut
utilizator4182
Am o problema care imi da foarte mari dureri. Atat la propriu cat si la figurat.
Dupa decalotare nu pot sa ating glandul si pielea din jurul glandului !!! Senzatia nu e de disconfort sau ca ma jeneaza ceva. Pur si simplu ma doare foarte rau. Nu suport nici macar nici un cearceaf in zona respectiva. E ca si cum as avea carne vie acolo.
Recent am fost la Dermatologie si doctorul mi-a spus ca pana acum nu a auzit pe nimeni avand aceasta problema, doar cateva persoane care au folosit niste creme neadecvate ( iritand zona ) si care la fel, dupa aplicarea cremelor nu puteau sa isi atinga glandul. Un doctor cu foarte mare experienta !!! Am urmat un tratament cu : xyzal, neuromultivit, milgamma si o crema Cicalfate. Fara rezultat.
Dupa acest tratament doctorul mi-a spus ca NU are ce sa-mi mai faca si mi-a dat totusi inca 3 medicamente : Ketotifen, Farcovit, si inca unul care incepe cu Pio ( nu inteleg ce scrie ). Mi-a recomandat ( nu cu foarte multa incredere din ce mi-am dat seama ) sa-mi faca niste infiltratii la nivelul preputului. Asta chiar la cateva zile dupa ce voi incepe tratamentul. Analizele au iesit bune.
Ce solutie e ca sa rezolv aceasta problema pe care o am dintotdeauna ???
7 comentarii
0
04-12-2016, ora 21:24
utilizator4182
Nu este medic/terapeut
utilizator4182
Nu ma poate ajuta nimeni ?
0
08-12-2016, ora 20:23
utilizator4182
Nu este medic/terapeut
utilizator4182
, , Ketotifen, Farcovit, si inca unul ''

E vorba de Piascledine.
0
20-01-2017, ora 15:17
utilizator4182
Nu este medic/terapeut
utilizator4182
Dupa ce am terminat cu Ketotifen si Farcovit am simtit o foarte mica imbunatatire, un 5-10 %. Continui sa iau Piascledine inca 45 zile aprox.
Am fost zilele acestea la Urologie si mi s-a dat Cathejell ( gel lubrifiant steril, anestezic si antiseptic). Dupa ce aplic agest gel mi-e bine timp de 10-15 sec, dupa care senzatia de durere incepe sa reapara pentru ca dupa 1 min ( cand stratul de gel scade ) durerea sa fie puternica.
Mi s-a spus de la Urologie ca senzatia aceasta e datorata unor nervi de la coloana lombara ( daca nu gresesc ) si m-ar ajuta un RMN lombar.
As vrea sa-mi fac inca o programare la Urologie ca sa mi se spuna exact de ce am nevoie si ce urmeaza sa fac dupa investiatii.
0
15-02-2017, ora 21:30
utilizator4182
Nu este medic/terapeut
utilizator4182
Nici al 2 lea tratament de la Uroogie nu a avut nici cel mai mic efect. Am luat Flamexin ( sol orala ), un inlocuitor al Gabaranului ( Grimodin ) si unguent Nidoflor. Nu m-a mai durut acolo doar pentru cateva secunde cand stratul de unguent e foarte gros, apoi incepe sa ma doara. La fel ca la Cathejell.
Asadar asta e AL 4 LEA TRATAMENT t care NU a avut efect. Urologul mi-a spus la randu-i ca n-are ce sa-mi mai faca si sa ma duc la un alt urolog.
Recomandarea lui e sa fac RMN coloana vertebrala si RMN abdomen inferior cu pelvis, poate acolo se vede ceva...
Nu stiu ce sa mai fac...
0
17-02-2017, ora 21:10
utilizator4182
Nu este medic/terapeut
utilizator4182
Nu ma poate ajuta nimeni cum trebuie sa procedez de aici inainte ?
0
21-02-2017, ora 23:55
Utilizator1986
Nu este medic/terapeut
Utilizator1986
Frate, aceeasi problema o am si eu de vreo 7 ani. Am fost la urologi, dermatologi... nimeni nu a stiut ce sa mi faca. Nu am facut atatea tratamente. Am folosit si eu cathejell, dar cremai aia mi a fost recomandata de un urolog pt ca are efect de amorteala; iar cand amortea glandul ma masam, nu simteam asa mare durere. Sunt multe de zis, daca vrei vorbim mai mult in privat.
0
24-02-2017, ora 22:12
utilizator4182
Nu este medic/terapeut
utilizator4182
V-am trimis mesaj.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.