Senzatie ciudata ajutor?

03-08-2018
Verno
Nu este medic/terapeut
Verno
Hello.Am o problema nedeslusita, ciudata si neplacuta.Ca tratament Iau de la psihiatru pentru schizofrenie si depresie anxioasa si cel putin o data pe saptamana de cativa ani simt o senzatie ciudata sa v-o descriu:simt la frunte deasupra ochilor o tulburare, un fel de discomfort psihic mai bine zis, o senzatie cudata in interiorul capului, fruntii, nu dureroasa fizic ci mai degraba senzatie psihica, in acel moment pupilele ochilor imi sunt schimbate, ori marite, ori destul de mici si pur si simplu am senzatia atunci ca sunt foarte inferior, adica cum sa zic, ma simt tulbure in perioada cat am senzatia, ma simt inferior si trebuie sa ma culc saau sa ma intind vreo 30 minute ca sa imi revin.Nu stiu cum sa zic simt o apasare psihica deasupra ochilor, desupra fruntii, ceva senzatie de tulbure de neliniste Faza e ca dupa ce stau intins sau dorm imi trece senzatia si revine ca o regula parca in urmatoarea saptamana, cam la o saptamana vine acea senzatie.Ce o fi?De la ce e?Stie cineva de ce apare?Ce sa fac?Cum se scapa de asta?Nu inteleg ce e, am facut RMN si tomograf nu sunt probleme.Vreau sa mai spun ca pe parcursul senzatiei ma simt si inferior si neputincios parca tot ce fac este sa imi pun mana la frunte, sa oftez si sa ma bag repede in pat iar dupa 30 minute dispare total acea senzatie.Si inainte de a aparea senzatia la fel nu am nimic.
Fac tratament cu Rispolept Consta 50 mg inj si Seroquel plus anxiolitice.Am 24 de ani aproape.In rest nu mai am deliruri si nici simptome psihotice ci doar din cand in cand anxietate si tristete.
Ce poate fi acea senzatie?Cine ma poate ajuta sau lamuri?Ce sa fac?Multumesc mult.
0 comentarii
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
15-04-2016, ora 10:25
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Psihologi, psihiatri, psihoterapeuti
Recomandă un Psihoterapeut sau caută unul!
La-Psiholog.ro este un proiect ROmedic care vă prezintă peste 3900 de terapeuți din România. Avantajul acestui site este că pune mare preț pe recomandările pacienților. Găsiți prezentări detaliate ale serviciilor psihologice, citiți recomandări, vă puteți programa online. În plus, există o secțiune cu o mulțime de articole interesante și teste psihologice. Accesați site-ul