Senzatie de durere in partea superioara a plamanului stang

15-12-2009
GabrielFrost
Nu este medic/terapeut
GabrielFrost
Durerea este declansata de factori de stress si este constanta pe o perioada de cateva ore, sunt constient din ce cauza, fiind diagnosticat cu TBC pulmonar acum 1 an si 3 luni sputa pozitiva, am terminat tratamentul fara nici o problema, nu am avut reactii adverse, m-am lasat de fumat ( dupa 7 ani de " activitate " eroica ar spune unii consumand pana la 2 pachete pe zi ), deci dupa cum spuneam cauza o stiu, si in plus doamna doctor de la acel spital mi-a spus ca voi avea probleme toata viata datorita conditiilor in care am ales sa iau tratamentul... prin asta ma refer la faptul ca am ales ca la 2 saptamani dupa externarea de doar o luna ( alegerea mea ) sa ma angajez, am considerat ca este singurul mod prin care pot trece peste diminetile in care trebuiau sa iau tratamentul. Intrebarea mea era... la asta se referea doamna doctor cand spunea " probleme " ? sau este cu totul alta problema ?
1 comentarii
0
12-10-2019, ora 22:55
Dr. Ciubotariu Bogdan-Iliuță
Pneumologie, Iași
Dr. Ciubotariu Bogdan-Iliuță
Bună seara! E posibil, dar este bine să mai faceți o radiografie de control, eventual chiar un CT toracic. O seară liniștită!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.