senzatie de gol respirator deasupra stomacului

20-05-2011
amedeea
Nu este medic/terapeut
amedeea
va rog frumos sa ma ajutati.Sunt cu astm alergic de un an, am 34 ani si mi se intampla ceva teribil de ciudat si anume uneori, dupa ce stau ghemuita, sau si in alte situatii inca necunoscute de mine, simt un teribil gol respirator deasupra stomacului, ca si cand intreg organismul ar inceta sa se mai oxigeneze.Imediat creste pulsul foarte tare si urmeaza alte si alte pusee care tin cam 1 -2 secunde.Ba chiar am chemat si ambulanta in care mi s-a gasit nivelul de oxigenare de 98 la suta, pulsul 130, ekg normal si nimic altceva iar eu simteam ca mor.La spital nimeni nu a stiut ce am, dupa o ora m-au trimis la pneumofitziologie unde mi s-a administrat un calciu intravenos si un mg aditiva.Crizele astea au inceput sa se rareasca pana au disparut la cateva ore.Asta se intampla inainte de craciun iar acum am avut din nou acelasi gol teribil, nu stiu ce este, puteam respira bine de la plaman dar parca intregul corp isi opreste viata pentru o secunda si pulsul imi zvacneste in gat in secunda urmatoare.urmeaza alte si alte momente asemanatoareAcest gol il simt mai mult undeva deasupra stomacului..M-am saturat sa merg la medici si sa mi se spuna ca n-am nimic.In plus am si o ameteala groaznica de un an de zile, , e un fel de ameteala cu mahmureala, simt ca nu mai pot.Am mai luat Ginseng fiole si am mai avut perioade bune dar vad ca am inceput sa ma simt rau din nou.Multumesc tuturor celor ce ma pot ajuta
7 comentarii
0
20-05-2011, ora 17:42
dinno4949
Nu este medic/terapeut
dinno4949
Senzatiile tale sunt intradevar foarte neplacute. Se datoresc unor dereglari glandulare care se produc in organismul tau, dar si temerea de acest dezechilibru temporar lucreaza in defavoarea ta, asa incat este probabil ca inhibitia se afla deja in creierul tau. Iti recomand terapia Bowen, cca 10-12 sedinte care echilibreaza corpul tau si stimuleaza doctorul tau interior pentru echilibrare nervoasa si glandulara. -*


(*modificat de admin)
0
20-05-2011, ora 22:10
amedeea
Nu este medic/terapeut
amedeea
multumesc pentru sfat, stiti poate daca in zona suceava exista vreun centru unde se practica aceasta terapie?
0
22-05-2011, ora 19:00
amedeea
Nu este medic/terapeut
amedeea
aceste goluri continua, devin speriata, stie poate vreun medic de pe acest forum daca i-mi poate fi fatal acest lucru? adica nu stiu la ce sa ma astept
0
22-05-2011, ora 20:51
dinno4949
Nu este medic/terapeut
dinno4949
poti apela urmatorii terapeuti Bowen


Carmen-Anisoara Dumitriu
Suceava
0756 614 711
ancadum2004@yahoo.com

Corneliu Orezeanu
Suceava
0744 337 721
lions_d124@yahoo.fr

Denis Ana Maria Adomnitei
Suceava
0740 132 179
denis79is@yahoo.com
0
26-05-2011, ora 09:40
amedeea
Nu este medic/terapeut
amedeea
multumesc frumos, o sa ma interesez numaidecat despre aceasta terapie.As dori sa stiu pana unde pot merge aceste goluri de aer si ce as putea pati de la ele?
0
09-07-2011, ora 21:18
cozomina
Nu este medic/terapeut
cozomina
eu am aceleasi simptome si am fost la zeci de doctori nici unul nu mi a pus un diagnostic doar o singura doctorita de la spitalul sf pantelimon a stiut sa ma diagnosticheze in rest ceilalti medici spuneau ca nu e nimic si ca e probabil pe fond psihic.boala pe care o am se numeste lyme (sau borelioza) si este o boala foarte greu de diagnosticat pt ca nici un laborator din romania (inafara de sp fundeni laboratorul dl dr Gogoasa ) nu au teste conclundente pt aceasta bacterie care e foarte pacatoasa.eu am facut testele pt borrelia la sanador, victor babes iar rezultatele au fost inselatoare aparent bune dar realitatea era alta.singurul laborator unde analizele au iesit corecte au fost la dr gogoasa(rezultat confirmat mai apoi de o clinica din germania).sfatul meu este sa incercati si aceste analize la acest doctor deoarece stiu perfect cum este sa ti fie rau si nimeni sa nu stie ce ai! multa sanatate!
0
01-11-2011, ora 19:36
amedeea
Nu este medic/terapeut
amedeea
nu am reusit de multa vreme sa mai intru pe internet iar acum am gasit acest raspuns.multumesc cozomina pt detalii, e cumplit prin ce trec si mai ales nu stiu sa explic senzatia pe care o am.As dori sa stiu daca exista tratament pt asa ceva si daca ai reusit sa te vindeci.poate putem vorbi pe mess, chiar doresc sa stiu mai multe despre acest lucru.M-am saturat sa mi se spuna ca am lipsa de calciu, ca sunt stresata etc.multumesc
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Astmul
  • Inhalatorul inteligent pentru astmatici
  • Consumul de paracetamol în timpul sarcinii crește riscul copilului de a dezvolta astm
  • Un dispozitiv care ar putea preîntâmpina atacurile de astm
  • Suplimentele de Omega-3 în timpul sarcinii ar putea reduce riscul de astm la copii
  • Copiii care suferă de astm sunt predispuși la obezitate
  • Deficitul matern de vitamina E și riscul de astm la copil
  •