Senzatie de inflamare in partea dreapta a abdomenului

13-01-2016
andressya
Nu este medic/terapeut
andressya
Buna seara! As dori putina indrumare. Ultima mea menstruatie a fost pe 24 decembrie, iar pe 7 ianuarie am facut sex neprotejat, insa el a ejaculat in afara mea. Incepand cu data de 10 ianuarie am inceput sa simt ca o senzatie de 'inflamare' usoara in partea dreapta a abdomenului inferior ceva care seamana putin cu o crampa usoara, dar fara o durere evidenta. Credeti ca este vorba despre o sarcina ectopica? E posibil sa apara simptomele ei atat de repede dupa contactul sexual? Mentionez ca nu am alte simptome specifice sarcinii, iar ciclul meu este de obicei unul regulat cu variatii de 1-2 zile. Nu am facut inca un test de sarcina pentru ca am inteles ca este relevant abia cateva saptamani de la intarzierea menstruatiei, iar mie trebuie sa imi vina abia in jurul datei de 24 ianuarie. Care credeti ca ar putea fi cauza acelei senzatii de 'inflamare' pe care o simt?
Astept un raspuns cat mai curand. Multumesc!
1 comentarii
0
14-01-2016, ora 00:03
clara_p
Nu este medic/terapeut
clara_p
Sex neprotejat in perioada fertila ? Si ce faceti cu lichidul preseminal care contine spermatozoizi ?
Cu titlu informativ, au ramas femei insarcinate si in perioada menstruatiei.
Mergeti la un control ginecologic daca aveti dureri. Poate fi o cistita.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
La-Pediatru.ro - Centrul de informare pentru părinți
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic ce vine în sprijinul părinților cu informații complete și documentate științific despre toate aspectele îngrijirii copiilor. În plus vă oferă o listă actualizată de peste 4000 de pediatri cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți. Accesați site-ul
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Diferența între sarcină și sindromul premenstrual
  •