senzatie de mancarime si iritatie in zona genitala

39 comentarii 1 2
0
16-03-2013, ora 12:11
Doina cruceru
Nu este medic/terapeut
Doina cruceru
pot spune ca si eu am o problema asemanatoare...am niste brobonele in zona anghinala si mai nou si in zona anala care ma deranjeaza foarte rau... as vrea sa stiu ce as putea facea pana ajung la un medic
0
13-05-2013, ora 00:34
pixxie
Nu este medic/terapeut
pixxie
Buna, am si eu aceeasi problema, mancarimi rar insa o usturime destul de intensa la actul sexual, vreau sa mentionez ca usturimile au aparut dupa ce am schimbat tipul de preservative, poate avea vreo legatura?
0
01-12-2013, ora 16:15
kinder22
Nu este medic/terapeut
kinder22
Buna. Candelaria de cateva zile si eu am mancarimi dar la suprafata. nu am scurgeri sau alte simtome mai grave. insa sunt la ciclu. Problema este ca dupa contactul sexual, prietenului meu i-au aparut niste puncte foarte mici si rosii. Imi este putin frica sa folosesc creme sau altceva, dar vina a cam picat pe mine. Nu stiu daca le-a avut dinainte sau dupa act. Eu am fost si racita la ovare.
1
29-01-2014, ora 21:02
adelina florentina
Nu este medic/terapeut
adelina florentina
buna ! si eu am mancarimi in zona genitala insuportabile dar mi-a aparut si la coate si la gat.ce sa fac ????
0
30-01-2014, ora 19:08
adelina florentina
Nu este medic/terapeut
adelina florentina
buna si eu am mancarimi in zona vaginala pe coate si gat, puteti sa imi dati vreun sfat ca nu stiu ce sa mai fac. am fost la ginecolog si mia dat flucoric, ovule si canesten dar nimik. am fost si la dermatolog si mia zis k e raie am luat si tratamentul ala am respectat tot ce mia zis dermatologul
dar nimik
0
10-12-2014, ora 14:47
TinaPop
Nu este medic/terapeut
TinaPop
Buna ziua,
Am citit comentariile Dvs. si sunt fericita sa va propun o solutie, o solutie care functioneaza de minune, am incercat pe pielea mea, am recomandat prietenelor si soacrei mele si FUNCTINEAZA !
Produsele pe care le-am folosit sunt 100% naturale, cu ulei de canepa si extract din seminte de canepa. Linia pe care o folosesc se numeste HempSex si contine:

Gel Lubrifiant
Ulei Lubrifiant
Gel pentru spalarea zonelor genitale
Crema Intima
Prezervativ.

M-am spalat cu gelul pentru spalarea zonelor genitale, am aplicat crema si in nici 20 de minute mancarimile dispar complet.
Datorita mancarimilor este foarte jenant si raportul intim cu sotul/iubitul, pentru ca efectiv devine totul insuportabil. In momentul in care partenerul meu foloseste Uleiu Lubrifiant HempSex, bogat in Omega 3 si Omega 6, contine si acid lactic ( o substanta care este prezenta in flora vaginala a femeilor ) ma simt intr-o extrema siguranta, acest ulei este pentru persoanele ce nu folosesc protectia prezervativului. Pentru cei care folosesc, este Gelul Lubrifiant si Prezervativele HempSex care sunt minunate! Trebuie sa fim foarte atente cu ceea ce intra in contact pielea noastra, eu sunt foarte atenta la ceea ce mananc si la ce produse pentru igiena intima, cosmetice folosesc. Aceste produse sunt 100% naturale.
Recomand tuturor femeilor aceasta gama. Sa spunem STOP situatiilor jenante in care ne pune mancarimea in zonele intime!
Site-ul pe care puteti gasi produsele este
http://www.hempsex.com/ro/
https://www.facebook.com/HempLoveOfficial?ref=ts&fref=ts
O zi placuta, dragi doamne si domnisoare!
0
15-08-2015, ora 23:33
adrianaflorea
Nu este medic/terapeut
adrianaflorea
Am consultat un medic ginecolog care mi-a spus ca am aceste mancarimi din cauza unei bacterii (din pacate nu mai stiu cum se numeste). Ideea e ca mi-a recomandat pe baza unei retete, uzul de ovule( cervucid), Lomoxin, si Ciprinol. Pe mine ciprinolul nu m-a ajutat cu nimic, in schimb crema si ovulele au fost excelente. La numai o saptamana de la folosirea acesora senzatia de mancarime s-a ameliorat semnificativ. Off-topic, e ok sa folositi si infuzia de ceai de musetel. Eu ma spalam cu ceai de musetel, dupa care foloseam ovulul si in cele din urma crema, ijn fiecare seara inainte de culcare. Daca simptomele nu se amelioreaza eu zic sa consultati un ginecolog. Sper ca v-am putut fi de ajutor. Eu am incercat sa fac cum scrie in acest articol: http://i-lady.ro/8-remedii-naturiste-pentru-mancarimea-genitala/ si pot sa spun ca am scapat de mancarimi cu aceste remedii simple.
0
11-02-2016, ora 20:34
sorina neagu
Nu este medic/terapeut
sorina neagu
Si eu m-am confruntat cu astfel de mancarimi ani de zile, am scapat cu Fluocinolon N si spalaturi externe cu ceai de musetel.Dr. ginecolog mi-a spus ca sunt provocate de PH.
0
18-03-2018, ora 11:24
Rori
Nu este medic/terapeut
Rori
Doamnelor, si eu aveam asa probleme, si tot cu tratamente si ziceam ca degeaba pt ca nu se duceau, intro zi la ginecolog cand am intrebat de la ce am dureri si mancarimi mi a zic ceva ce doctorul nu a pomenit niciodata, el zicea ca ba e de la prezervativ ba de la sapun ba de la haine si etc, dar nu era adevarat.ginecologul mi a spus ca e iritatie di cauza ca in timpul actului sexual baiatul atinge cu mana si introducerea degetelor care sunt murdare si cu microbi ceea ce ar trebuii e sa se spele pe maini inainte de a atinge o parte asa de delicata. sincer nu am mai avut probleme dupa ce i cerusem partenerului sa se spele pe maini.
Adaugă un comentariu / răspuns
39 comentarii 1 2

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Usturimi vaginale - cauze și tratament
  •