Senzatie de spate incins

09-02-2017
ely.b
Nu este medic/terapeut
ely.b
Buna ziua,
Pana ajung la medic, deoarece am piciorul gipsat, ma voi sfatui cu dvs.
Am 50 de ani, sex feminin, nu sunt la menopauza si nici nu da semne de premenopauza, dar am inceput sa am senzatii de spate icins ca si cand cineva s-ar juca cu fierul de calcat pe spatele meu, dar nu sunt calda.Nu transpir, nu tusesc, nu obosesc.La inceput am crezut ca poate fi psihologic, dar au cam trecut 2 luni.Nu mai pot sa port maieu stau doar cu un tricou si imi pun haina, toata lumea se mira ca nu port pulovere.Aceste simptome le am si zi si noapte, dar cele nocturne nu ma lasa sa dorm.Poate fi hilar dar acesta este adevarul.
Va doresc sa aveti zile linistite.
1 comentarii
0
23-05-2019, ora 17:10
Dr. Ciubotariu Bogdan-Iliuță
Pneumologie, Iași
Dr. Ciubotariu Bogdan-Iliuță
Hristos a Înviat! Fără alte simptome nu mă pot orienta către un diagnostic. Oricum, nu e nimic urgent, deci nu e o problemă să așteptați să vă scoată aparatul gipsat, apoi să mergeți la medicul de familie pentru un consult (auscultație pulmonară, o anamneză mai detaliată, analize de rutină). Nu consider că ar fi ceva pulmonar, fără alte simptome. Poate fi din sfera endocrinologică (tiroida, chiar un sindrom premenopauză), dar acestea țin de altă specialitate deci nu îmi pot exprima o opinie. O zi liniștită! Dacă mai aveți întrebări vă răspund cu drag!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm: