serpafar(clomifen) poate produce intarzierea cm-ului?

17-05-2011
bikaki
Nu este medic/terapeut
bikaki
Buna seara, in urma cu patru luni am avut o pierdere de sarcina la 8 saptamani (avort spontan mi-a zis doctorul) fara motive...luna trecuta doctorul mi-a dat serpafar(clomifen)pentru a ajuta ovulatia..mentionez ca nu am nici o problema ginecologica, insa dansul mi-a dat aceste pastile pentru a ma ajuta...cm-ul meu este de 28/30 de zile, niciodata mai mult...
am luat pastilele din a cincea zi de cm pana in a noua zi, dupa care am facut control in a10a si eventual in a 17a zi...totul a decurs bine, mi-a zis domnul doctor...ultimul cm l-am avut pe data de 10/04/2011, astazi am fost iar la doctor dar nu m-a controlat, mi-a facut doar un test de sarcina--care a iesit negativ-- si mi-a zis sa mai astept cateva zile...
problema mea este ca de aproape doua saptamani simt dureri ca de menstra dar usoare, intepaturi, cand in stanga cand in dreapta, ma doare mijlocul de cateva zile, sanii ii simt foarte sensibili si mi-e somn mai mereu...
intrebarea mea este: aceste pastile (stiu ca regleaza ciclul) este posibil sa produca intarziere si sa am si aceste simptome?
va multumesc anticipat !!!
0 comentarii
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
La-Pediatru.ro - Centrul de informare pentru părinți
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic ce vine în sprijinul părinților cu informații complete și documentate științific despre toate aspectele îngrijirii copiilor. În plus vă oferă o listă actualizată de peste 4000 de pediatri cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți. Accesați site-ul