Sertline? efecte secundare cutanate

06-09-2015
Alexandra288
Nu este medic/terapeut
Alexandra288
Bunaseara va scriu acest mesaj in speranta unui raspuns cat mai rapid.MAma mea a fost diagnosticata cu depresie majora si i-a foat prescris tratament cu sertline si frontil.la exact 2 saptamani de la tratament corpul ei s-a umplut de niste petesii rosii non pruriginoase ce nu raspund la nici o medicatie antialergica ba chiar se raspandesc.pe absolut tot corpul problema ei este ca e foarte pesimista si nu accepta nimic decat dupa foarte multe insistente..starile ei au inceput sa se imbunatateasca cu exceptia faptului ca acest eritem persista si o inspaimanta.am inlaturat absolut toti posibilii alergeni posibili singura chestie care ne ramane ar fi sertline de 50.as dori un sfat o indrumare si daca este posibil experiente asemanatoare. O seara placuta
3 comentarii
0
07-09-2015, ora 22:53
clara_p
Nu este medic/terapeut
clara_p
Cititi cu atentie efectele secundare de pe prospectele medicamentelor pe care le ia. Daca e vreunul care da asa ceva, trebuie sa mearga urgent la psihiatru sa i-l schimbe.
0
08-09-2015, ora 00:30
Alexandra288
Nu este medic/terapeut
Alexandra288
Pe prospect e notata traba asta prb e ca a aparut la 2 sapt o alergie stiu ca poate aparea in momentul in care incepi utilizarea produsului bu la 2 sapt
0
08-09-2015, ora 18:26
Rasfat
Nu este medic/terapeut
Rasfat
Nu intotdeauna alergiile la medicamente apar imediat. Eu am luat neoxazol si alergia a aparut dupa trei saptamani de administrare.am folosit tavegil. Am folosit iarasi neoxazol si reactia alergica a aparut dupa a doua pastila. Mergeti la dr sa va recomande alt medicament.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
15-04-2016, ora 10:25
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Psihologi, psihiatri, psihoterapeuti
Recomandă un Psihoterapeut sau caută unul!
La-Psiholog.ro este un proiect ROmedic care vă prezintă peste 3900 de terapeuți din România. Avantajul acestui site este că pune mare preț pe recomandările pacienților. Găsiți prezentări detaliate ale serviciilor psihologice, citiți recomandări, vă puteți programa online. În plus, există o secțiune cu o mulțime de articole interesante și teste psihologice. Accesați site-ul