Sex anal fara prezervativ! O asa mare problema?

15-04-2009
brunetzik
Nu este medic/terapeut
brunetzik
Am facut de cateva zile sex anal cu prietenul meu acest lucru intamplandu-se pentru prima data.De atunci am mai facut de doua ori.Nu am folosit nici un lubrifiant si nici prezervativ.Nu a fost deloc dureros la introducerea penisului si chiar mi-a placut.Problema e ca la final dupa ce am facut-o a treia oara am observat pe un servetel putin sange.Fisura anala nu cred ca e pentru ca acum nu mai am nici o problema.Vroiam doar sa va intreb daca e asa de mare problema ca nu am folosit prezervativ?Riscul unei sarcini stiu ca este foarte mic spre zero, mai ales ca eu eram si la ciclu si foloseam tampon intern OB. Suntem impreuna de 5 luni si nu am mai intretinut relatii sexuale cu nimeni altcineva.Care ar fi riscurile contactarii unei boli cu transmitere sexuala? Sau daca acuma sunt ok...inseamna ca nu am luat nici o boala nu? Sau...cand ar trebui sa se vada daca am ceva...care ar trebui sa fie simptomele? El ma asigura ca nu s-a intamplat nimic si sa fiu foarte sigura pe ce zice el ca stie ce face si e constient de tot, doar ca putina frica este in sufletul meu si vreau sa fie totul bine si frumos, si pe viitor o sa procedez mai cu cap ca sa nu mai trebuiasca sa am dubii.Multumesc
4 comentarii
0
16-04-2009, ora 12:38
ali39
Nu este medic/terapeut
ali39
Mai, e normal ca ai putin sange acolo pt k fundu nu e ca vaginul, scuza-ma k zic asa. Ma mir ca ai putut suporta.
Riscurile de infectare sunt destul de mari dar daca ai partener stabil si el nu se mai duce si in alta parte, e ok.
Ai grija de tine !
0
17-04-2009, ora 13:10
brunetzik
Nu este medic/terapeut
brunetzik
Multumesc frumos pentru raspuns ali39.Nu..nu merge la altele...si nu a durut ft tare cand a curs sange.doar putin cand a intrat si apoi..nimic...pana cand am vazut putin sange pe servetelul umed cu care m-am sters.Am avut hemoroizi inainte poate de aceea.Si tu ai grija de tine.Sarbatori Fericite !!!
0
19-04-2009, ora 19:59
ali39
Nu este medic/terapeut
ali39
Mersi, la fel si tie ! La multi Ani!
Sa fii fericita !
Ali
0
17-07-2022, ora 14:48
Ma.ink
Nu este medic/terapeut
Ma.ink
De 2 ani fac se anal cu iubita mea si nu am nici o problema ei ii place si mie la fel important e sa se spele in anus
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
La-Pediatru.ro - Centrul de informare pentru părinți
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic ce vine în sprijinul părinților cu informații complete și documentate științific despre toate aspectele îngrijirii copiilor. În plus vă oferă o listă actualizată de peste 4000 de pediatri cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți. Accesați site-ul
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Sexul anal
  •