sex dupa postinor=sarcina?

28-10-2007
aes_r
Nu este medic/terapeut
aes_r
buna!vineri spre sambata(26-27) am facut sex protejat cu partenerul dar in timpul actului sexual prezervativul s-a rupt.Am luat in o ora postinor iar a doua zi inainte sa iau a doua pastila mi-a venit ciclul.Mentionez ca trebuia sa-mi vina in ziua respectiva sau ma rog, in a doua zi si pastila de postinor a fost prima pe care am luat o pana atunci.La interval de 3 ore dupa ce am luat a 2 pastila am avut alt contact sexual de data aceasta neprotejat cu toate ca nu a ejaculat in mine.Am in continuare menstruatia.Nu mi s-a mai rupt prezervativul niciodata plus ca nu am luat anticonceptionale.Sa-mi fac probleme?va multumesc anticipat
1 comentarii
0
29-10-2007, ora 00:00
brad
Identitate neconfirmată
brad
Nu trebuie sa-ti faci probleme.Oricum iti venea menstruatia asa ca postinorul nu a avut nici o eficienta.Dar trebuie sa stii ca nu e bine sa iei Postinor mai mult de 2-3 cutiute (in 2-3 situatii), pt ca poate da fibroza ovariana si necazuri dupa aceea.Asa ca daca ai viata sexuala regulata ar fi bine sa te gindesti la o metoda eficienta de contraceptie.Vezi si tu ca rar, ce-i drept, dar se mai rupe prezervativul sau aluneca, sau, sau...Ai grija de tine!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
La-Pediatru.ro - Centrul de informare pentru părinți
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic ce vine în sprijinul părinților cu informații complete și documentate științific despre toate aspectele îngrijirii copiilor. În plus vă oferă o listă actualizată de peste 4000 de pediatri cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți. Accesați site-ul