sex neprotejat dupa trecerea menstruatiei

13-08-2013
Alexandra37
Nu este medic/terapeut
Alexandra37
Buna!
Am intretinut relatii sexuale dupa 4 zile de la trecerea menstruatiei (mi-a trecut pe 30..iar pe 4 am avut contact sexual neprotejat dar nu a ejaculat in mine).
A trecut o saptamana de atunci si simt arsuri in stomac iar astazi toata ziua am avut o stare de greata..
Este sarcina?
4 comentarii
0
13-08-2013, ora 01:05
clara_p
Nu este medic/terapeut
clara_p
Numai un test de sarcina de mare acuratete poate sa iti raspunda.
Cel care se face in a 14-a zi de la actul sexual. Ceri la farmacie.

P.S.: Da Search pe net: Cum se calculeaza perioada fertila si verifica.
Depinde si de ciclul menstrual, cum il ai.
In principiu, nu prea se poate. Dar sunt si unele femei care au facut sex in timpul menstruatiei si au ramas insarcinate.

Voia lui Dumnezeu. O sarcina e un dar de la Dumnezeu. Niciodata femeile care se gandesc la avort, nu vor stii daca ar fi nascut un sfant sau un geniu. Primeste totul cu bucurie.
0
13-08-2013, ora 08:07
Geaninaleabu
Nu este medic/terapeut
Geaninaleabu
Hmmm nu cred. Este doar vinovatia ta care iti da aceste simptome (exemplu eu incerc sa raman insarcinata de vreo doua luni, acum sper ca s-a produs minunea) dar nu am absolut nici cel mai mic simptom desi au trecut spre 2-3 saptamani. Deci nu ai cum sa ramai insarcinata asa din senin de la aer (off si cat nu imi place deloc atitudinea copiilor ca voi din ziua de azi legata de sex. Poate de asta raspund mai rautacios. Pentru ca eu incerc si incerc si voi toti credeti ca ati ramas daca va uitati de la distanta unul la altul. Si nu vreti macar sa cititi ceva inainte de a face asta)
0
13-08-2013, ora 10:10
otilia107
Nu este medic/terapeut
otilia107
Nu esti gravida.
Test de sarcina poti face incepand cu data de 25 august.
0
13-08-2013, ora 17:30
Alexandra37
Nu este medic/terapeut
Alexandra37
:))) geaninaleabu mi s-a mai intamplat odata asa..doar din cauza la "vinovatie" am avut unele simptome dar pe urma nu patisem nimic..
Si clara_p cand am avut relatia intima stiu 100% ca eram in perioada infertila deoarece am calculat cu ajutorul unui calendar menstrual
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
Căutați un pediatru bun?
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic unde găsiți cea mai completă listă de medici pediatri din România. Alegeți din peste 4000 de pediatri - cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți.
Cunoașteți un pediatru bun? Oferiți-i o recomandare aici! Accesați site-ul
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Greața în sarcină
  • Medicamentele pentru arsuri la stomac legate de afectearea silențioasă a rinichilor
  • De ce apare greața în sarcină?
  • Alimente care pot provoca reflux și probleme digestive
  • Am rămas însarcinată, deși m-am protejat - unde am greșit (greșeli frecvente ale contracepției)
  • Senzația de greață după masă - afecțiuni posibile
  • Diferența între sarcină și sindromul premenstrual
  • Arsurile stomacale - cauze, diagnostic, tratament și sfaturi utile
  •