Sexul anal... poate fi insarcinata?

479 comentarii 1 2 ..... 15 16
0
26-10-2009, ora 13:42
Jaquelinne
Nu este medic/terapeut
Jaquelinne
Nick, Sorin este ocupat cu constructia la Solca, a facut si volumul 2 al cartii, insa nu stiu de ce am impresia ca este oarecum suparat pe noi...Eu am vorbit cu el si pe netlog, este bine, cum il stii, pleaca, vine...si sper sa nu fie asa cum am zis, ci doar timpul sa fie de vina!
Pup
0
26-10-2009, ora 16:47
florynel31
Nu este medic/terapeut
florynel31
Na, da ce-ati mai ras, as vrea si eu daaa.nu pot de parul ala de care spunea Nick, ca il am cam de vreo luna si ceva.Scumpa mea sotie a citit undeva pe net, cica e depresie de toamna, nu astenie, depresie. A spus ca am toate semnele unei depresii si inclin sa o cred. Dar poate o sa treaca odata cu venirea lu.Mos Craciun:) Bine, bine Nick-ule, nu esti acru, doar mi s-a parut:) Va salut pe toti!!
0
26-10-2009, ora 20:50
Jaquelinne
Nu este medic/terapeut
Jaquelinne
Florynelu", pai vorbeste dom"le cu scarface sa iti dea un tratament homeopat pt depresia asta!!Si ceaiul de sunatoare se spune ca este bun in depresii mici si medii...
Salutari si tie dom"le!! :D
0
27-10-2009, ora 01:32
Terapeut Niculae Nicuşor
Medicina naturista, complementara, alternativa
Terapeut Niculae Nicuşor
Hello!

Uffff, Jackie, de ce să fie supărat pe noi? :(((((((((((((((

Florinel, ai simptome specifice afecţiunii SAD (Seasonal Affective Disorder), aşa numita depresie "de iarnă", sau depresia sezonieră - melancolie iernală. Principala ei cauză este insuficienţa luminii care stimulează secreţia de serotonină şi melatonină, iar o hiposecreţie conduce la apariţia simptomelor pe care tu le experimentezi. Un tratament foarte bun este sunătoarea (cum ţi-a spus şi Jackie), dar şi uleiul esenţial de levănţică şi bergamotă, ca de altfel şi un supliment cu melatonină (melatonina se administrează doar seara cu 30 de minute înainte de culcare)...homeopatia este excelentă pt. stabilizarea funcţiei psiho-afective, consultă un homeopat care este specializat pe homeopatie unitară (am început şi eu ca Scarface...)...

Bine că ţi s-a părut...nu sunt acru...sunt numai miere şi lapte, dar nu şi când mă enervez! :))))))))))))))))))))))...atunci devin cocktail Molotov (glumesc) - în realitate, suntem toţi pământ viu, care se poate manifesta în cel puţin 4 modalităţi: - manifestarea - dulce, acră, sărată şi amară + combinaţii şi recombinaţii...salve!


Noapte bună...;)
0
27-10-2009, ora 18:08
florynel31
Nu este medic/terapeut
florynel31
Multumesc frumos, Nick, o sa-ti urmez sfatul, poate-poate o sa-mi revin, ca nu-i bine deloc cu ametelile astea, sper sa nu fie ceva mai grav! O seara buna tuturor.
0
28-10-2009, ora 14:34
Jaquelinne
Nu este medic/terapeut
Jaquelinne
"(am început şi eu ca Scarface...)..." ;)))))))))))))))))))))))))))))))))))) Niciodata sa nu spunem niciodata!! :D
Nick, pai cauta pe netlog, la adresa mea( e aceeasi cu id-ul de mess) si citeste in cartea de vizita, are el un comentariu care mie una asa mi-a dat de gandit...Citeste-l si apoi imi spui...Chestia este ca el vroia sa faca o treaba serioasa cu noi, iar noi, (mai mult Florinelu :P ), l-am luat la shuturi! :D
0
28-10-2009, ora 15:23
florynel31
Nu este medic/terapeut
florynel31
Pai treaba aia serioasa putea sa o faca numai cu voi si fara mine, eu am si spus ca vorbesc doar in numele meu, ca nu m-am.casatorit cu nimeni de aici de pe forum ca sa-mi permit o parere si in numele altcuiva!!!
0
28-10-2009, ora 15:39
Terapeut Niculae Nicuşor
Medicina naturista, complementara, alternativa
Terapeut Niculae Nicuşor
Salve amigos!

Cu mare plăcere Florinele, să te faci bine, pentru că prinţesele tale au nevoie de tine viguros, plin de vitalitate şi energie;) Aaaa, şi nu te mai gândi - autosugestia influenţează negativ procesele mentalo-psihice (şi gândirea în profunzime, dar şi sentimentele).

Jackie :(((((((( Eu oricum nu mai doresc să fac parte din cast-ul acelui proiect. Dacă doreşte să mă includă, are permisiunea mea, dar nu vreau să citesc cartea şi nici să discut despre subiecte care au în compoziţia lor sexul (dacă s-ar vb despre dragoste, da, dar dsp sex, nu! - este o diferenţă infinită între sex şi dragoste, deci...) Schimbarea de atitudine survine datorită unei experienţe plăcute, atât pot să vă spun - o experienţă care mi-a schimbat completamente viziunea asupra Universului, nu numai asupra subiectului - sex vs. dragoste! :)))))))))))))))))))))))

Pup/salut!
0
02-02-2010, ora 16:37
florynel31
Nu este medic/terapeut
florynel31
Dar pe unde or fi toti?!?!?Spartan mai traieste?
0
02-03-2010, ora 01:44
Jaquelinne
Nu este medic/terapeut
Jaquelinne
Florinelu", ce faci dom"le?Ti se facu dor de noi? :D Spartanu" cred ca nu mai are nevoie de sfaturi, e pe cont propriu probabil...
Restul, care cum incotro... :))
0
03-03-2010, ora 00:28
spartan
Nu este medic/terapeut
spartan
Salutare la toata lumea.La Multi Ani ! de an nou. La Multi Ani domanelor de 1 si 8 martie.

Greu, dar inca mai traiesc :)) cu scoala de soferi cu bacul.cu prietena, am mult de invatat timp putin...iar ala care il am vb pe mess cu prietena si mai fac cate un chestionar si cate un euro pe net :).

Succes!

Si daca vrei sa vorbim mai mult, un PM cu ID-urile voastre de messenger si acolo vorbim mult mai des :)
0
03-03-2010, ora 00:53
spartan
Nu este medic/terapeut
spartan
Autor: scarface Data: 25-10-2009, ora 16:23 |

Salut. Desi am citit cred toate posturile lui spartan inca nu am reusit sa gasesc ceva de unde sa reiasa dezvirginarea cu succes a prietenei lui... mai ales ca posturile lui au fost cam spartanice. "

:) da pana la urma a avut succes :)) de aproape 1 an :)

Un intreg roman aici :) din vina mea recunosc :)

Doua perle de la o simulare neoficiala a balaureatului la biologie (eu dau la fizica :) )
Zebra este planta

Moluste: caracatite, viermi si rame :)
0
03-03-2010, ora 17:54
Jaquelinne
Nu este medic/terapeut
Jaquelinne
Ooo, bine ai revenit spartanu!!Ce faci mai?Ne-ai cam tinut pe jar strengarule.Hai fa-ne si noua un rezumat la romanul ala! :D
0
05-03-2010, ora 19:34
florynel31
Nu este medic/terapeut
florynel31
Salutare tuturor! Bine-ai revenit Spart-anus !! Dar mai nou se spune balaureat? Inseamna ca am ramas in urma cu jargoanele:))
Da ce pofticioasa esti Jackie, ca de obicei:)) Ai grija ca e Postul Mare, draguta:))
0
07-03-2010, ora 02:26
Jaquelinne
Nu este medic/terapeut
Jaquelinne
:D Eee si tu acum dom"le...Am spus si eu asa...ca fapt divers! :))
0
12-09-2010, ora 16:11
Jaquelinne
Nu este medic/terapeut
Jaquelinne
Heiiii, pe-aici s-a cam asezat praful!!!Nu mai trece nimeni?? :)
0
21-09-2010, ora 20:35
spartan
Nu este medic/terapeut
spartan
Multa vreme a trecut de la ultimul meu post pe aici :).

Un mic rezumat la ce sa mai intamplat prin viata mea:

In primul rand am luat BAC-ul :)
In al doilea rand am luat permisul de conducere.
In al treilea rand am intrat la Universitatea din Craiova la Facultatea de Mate si info pe informartica...
Cam atat !
Succes la toti in toate!
0
21-09-2010, ora 22:01
Lucifer from Hell
Nu este medic/terapeut
Lucifer from Hell
Salut,
Am citit intr-o seara acest topic de la inceput pina la sfirsit si m-am amuzat teribil. :)
Deci, cum stam cu sexul de calitate ?
Sorin, ce mai faci ? ai scos cartea ?
0
27-12-2010, ora 12:37
ali39
Nu este medic/terapeut
ali39
Va pup pe toti dragii mei si va doresc un an nou cat mai frumos si mai bogat, in toate !
Si sper ca anul ca vine sa ne adune pe toti, aici, sa depanam amintiri si sa schimbam impresii !!!!!!
Sa nu crede-ti ca v-am uitat dar timpul e dusmanul meu, si pentru tine Florinele, in mod special iti multumesc ca mi-ai fost alaturi, stii tu unde, dar din motive puternice a trebuit sa plec de acolo ! Stii tu!
Nu stiu cum putem lua legatura ca nu am adresa ta de mail ! Iti trimit un mesaj privat!
La restul lumii le spun ca ii iubesc si sper sa ne reunim !!! La anul !!!
La Multi Ani !
Sa nu uitati de mine !
Ali
0
27-12-2010, ora 13:24
Terapeut Niculae Nicuşor
Medicina naturista, complementara, alternativa
Terapeut Niculae Nicuşor
Dragi prieteni,

Cu ocazia naşterii Domnului nostru Iisus Hristos, Fiul lui Dumnezeu - Lumina lumii şi Mântuitorul nostru - vă doresc ca Bunul Dumnezeu să planteze în grădinile sufletelor voastre florile alese ale virtuţilor; mă rog la El să fiţi binecuvântaţi cu tot ce aveţi şi veţi avea nevoie de ordin fizico-mentalo-psiho-spiritual, pentru ca florile plantate să fie udate de iubire, să fie îngrijite de lumină şi să înflorească în respectul faţă de EL, ca voi, dragi prieteni, să vă învredniciţi de gustarea propriului lor nectar în Împărăţia lui Dumnezeu - cea gătită de El celor ce-L iubesc pe El.
Harul Domnului nostru Iisus Hristos să fie cu voi cu toţi. Amin!
HRISTOS s-a născut, mărturisiţi-L, iubiţi-L şi lăudaţi-L!
Cu iubire creştină, respect şi preţuire, cerându-vă iertare dacă v-am greşit cu ceva şi dorindu-vă toate cele bune,
Mr. Nick
_
Post Scriptum - La mulţi ani!
0
31-12-2010, ora 17:09
florynel31
Nu este medic/terapeut
florynel31
Ei, cum o sa va uitam tanti Ali!!! Din pacate timpul este dusmanul tuturor!Trece fara sa putem face nimic.
Nu pot decat sa va urez si eu un an nou fericit si multa, multa sanatate, pentru ca in rest le putem face pe toate cu ajutorul lui Dumnezeu.
Sper si eu sa ne reunim din nou in aceiasi formula.daca o sa mai avem timp si zambetele nu ne-or ingheta din cauza grijilor si necazurilor.
La multi ani!!!
0
01-01-2011, ora 15:52
Terapeut Niculae Nicuşor
Medicina naturista, complementara, alternativa
Terapeut Niculae Nicuşor
Dragi fraţi şi surori întru Hristos,

Cu ocazia intrării în noul an - 2011 - vă doresc tot ce îmi doresc şi mie, adică numai IUBIRE pentru inimile dvs., numai LUMINĂ pentru sufletele dvs. şi numai LINIŞTE (ARMONIE) pentru minţile dvs. Anul 2011, cu ajutorul lui DUMNEZEU, să vă ofere oportunităţi ideale de a face deosebit de multe fapte bine plăcute Preasfintei Treimi - Tatălui şi Fiului şi Sfântului Duh - pentru ca, încet-încet, zi de zi, noapte de noapte, trup şi suflet, după starea pe care o va îngădui EL pentru fiecare în parte, în credinţă de neclintit, dvs., iubiţii mei semeni, să vă învredniciţi de primirea darului mântuirii, la momentul cuvenit, întru slava Lui, a Celui care pe toate le lucrează spre binele dvs. efemer şi etern. Fiecare faptă bună făcută pe Calea iubirii necondiţionate, vă va conduce către Adevărul absolut, unde veţi sălăşlui în Lumina adevărată, care vă va arăta drumul corect către Viaţa veşnică în Împărăţia lui Dumnezeu (Iisus Hristos: " Eu sunt Calea, Adevărul şi Viaţa. Nimeni nu vine la Tatăl Meu decât prin Mine " Ioan 14:6).
Nu uitaţi! Vă iubesc, fiinţe ale căror trupuri sunt temple ale Duhului Sfânt, vă iubesc mai mult decât doriţi să credeţi, pentru că vă iubesc. Vă rog să mă iertaţi dacă v-am supărat cu ceva şi vă mai rog să nu-L uitaţi niciodată pe Dumnezeu; mărturisiţi-L, cinstiţi-L şi iubiţi-L!
Cu iubire creştină, respect, preţuire şi recunoştinţă pentru tot, dorindu-vă toate cele bune,
Nicuşor.

LA MULŢI ANI!
_
0
08-10-2011, ora 16:25
florynel31
Nu este medic/terapeut
florynel31
E cam...greu sa mai scrii ceva dupa Nick, dar totusi ce mai faceti? Mai e cineva pe aici?
0
08-10-2011, ora 22:42
Terapeut Niculae Nicuşor
Medicina naturista, complementara, alternativa
Terapeut Niculae Nicuşor
:)))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))
Salut, Florynel31. M-a amuzat teribil comentariul tău anterior. Cum să fie greu să scrii ceva după mine??? Măi, măi, măi! :) Vorba unei bune prietene, măi să fie, păpădie :-)
Ce mai faci? Ce-ţi mai face familia? Sper că sunteţi okay! Mânca-v-ar sănătatea, iubirea, fericirea, prosperitatea, lumina şi...raiul. Asta vă doresc.
Eu fac bine, ca să-ţi răspund şi la întrebare, deşi mă confrunt cu o alergodermie. În acest moment ascult o melodie superbă şi ofer răspunsuri pe Romedicul meu iubit (aşa alint eu acest forum), după ce am luat în prealabil un antialergic, în urmă cu 3 ore. Sunt cam somnolent, dar nu pot să dorm :)))
Dar ce-or face ceilalţi?!? Jackie, Arena (care şi-a schimbat pseudonimul - acum se numeşte nickii6), spartan etc.???
Le doresc şi lor toate cele bune.
Florynel31, te las, ai grijă de tine. NU te-am uitat. Mi-am adus şi continui să-mi aduc aminte de tine în mod frecvent.
Cu respect,
Mr. Nick
0
09-10-2011, ora 17:29
florynel31
Nu este medic/terapeut
florynel31
Salut tuturor. Ce sa fac Nick, cea mica merge la gradi si ar sta si sambata si duminica, eu m-am confruntat cu niste atacuri de panica vreo doi ani, dar m-am convins puterea Lui Dumnezeu si acum sunt mai bine si ma pot bucura de tot ce-i frumos.Dar unde-i Jackie? Sper ca totul e bine in tara ei, pentru ca nu am mai dat nici pe mess de ea!
Cat despre Arena, sper ca si-a schimbat numai pseudonimul, nu si "piesa":)))
Toate cele bune tuturor!!! Spart-anus, ce mai faci, ca din cauza ta au inceput toate astea?
0
10-10-2011, ora 04:50
Terapeut Niculae Nicuşor
Medicina naturista, complementara, alternativa
Terapeut Niculae Nicuşor
Salutare, salutare. Dar pe cine salut, numai pe Florynel prichindel? Ceilalţi unde sunt? Hmm...
Mulţumesc, Florynel, pentru faptul că ai fost deosebit de amabil să-mi răspunzi.
Oh, îmi pare rău că ai trecut prin experienţa negativă a atacurilor de panică, dar cred cu tărie că ele au fost îngăduite în viaţa ta tocmai pentru a avea finalitatea pe care au avut-o: aceea de a te convinge de puterea lui Dumnezeu, aşa cum singur ai menţionat. Şi eu m-am confruntat cu un semi-atac de panică, în urmă cu cca. o lună, în momentul în care mi-a explodat ţeava de apă caldă a boilerului de la baie. Am intrat puţin în panică, pentru că am crezut, câteva secunde, că va exploda şi boilerul. Nu ştiu dacă-ţi poţi imagina ce groază am trăit, în condiţiile în care puteam să mă opăresc mortal cu apa clocotită care ţâşnea ca o fântână arteziană. Slavă Domnului, nu am păţit nimic!
Unde-i Jackie? Uh, Jackie a noastră frumoasă este foarte ocupată. Am reuşit să mai vorbesc cu ea, rar, în cadrul altui topic, pe acest forum. Se ocupă de fetiţa ei, care creşte şi înfloreşte, şi se bucură de armonia propriei căsnicii.
NU am mai reuşit să vorbesc cu ea pe mess de mai bine de un an de zile, pentru că intru şi foarte rar, ce-i drept :(
Despre Arena nu mai ştiu absolut nimic. Sper să fie bine, că altfel o pap cu fulgişori cu tot :) Îi doresc numai bine!
Nici de Spartan nu mai ştiu absolut nimic, ca de altfel nici de Sorin şi Alissia. Ce-or mai face? Mânca-i-ar sănătatea şi toate cele bune, uite-aşa :)))
_

Vă iubesc pe toţi.
Numai bine,
Mr. Nick
0
06-09-2012, ora 19:27
florynel31
Nu este medic/terapeut
florynel31
Buna copii! Mai e cineva pe aici???
0
24-11-2013, ora 19:21
florynel31
Nu este medic/terapeut
florynel31
Nimeni?
0
10-05-2014, ora 10:59
giulia:
Nu este medic/terapeut
giulia:
buna vreu si eu niste sfaturi..cind stau cu prietenu meu adika cind ma apropi de el imediat ma excit ce poate sa insemne asta?sunt mika nu prea cunosc si vreau sa ma informez.nu am facut sex niciodata si nu vrea.sfaturi va roooooog
Adaugă un comentariu / răspuns
479 comentarii 1 2 ..... 15 16

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
06-06-2023, ora 10:15
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Clinicaon
Impotența, erecția slabă și ejacularea precoce pot fi rezolvate de către medicii noștri. Am tratat mii de pacienți, iar DISCREȚIA este asigurată! Detalii aici
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Am rămas însarcinată, deși m-am protejat - unde am greșit (greșeli frecvente ale contracepției)
  • Diferența între sarcină și sindromul premenstrual
  •