Sfarcuri dureroase

11-11-2012
mihaela485
Nu este medic/terapeut
mihaela485
Acum 7 sapatamani am luat Postinor 2, din cauza ca am avut 3 scaune in penultima zi din ultima folie de anticonceptionale. De atunci mi-a venit de doua ori ciclul, dar ma dor sfarcurile foarte tare la atingere, dar nu tot timpul, au mai fost si zile in care nu am avut nimic, dar sanii nu dor deloc. Mentionez ca am inceput sa fac si fitness. Acum o saptamana am facut si Beta HCG cu valoarea 1.2 si teste de sarcina, toate negative. Care ar putea fi cauza?
4 comentarii
0
12-11-2012, ora 11:28
bestyutza79
Nu este medic/terapeut
bestyutza79
In primul rand, ai luat postinor degeaba.Cel mai probabil ai dureri tot din cauza acestui medicament.
0
12-11-2012, ora 15:05
mihaela485
Nu este medic/terapeut
mihaela485
Nu stiu, dar daca e o dereglare hormonala imi trece asa de greu?
0
12-11-2012, ora 15:48
bestyutza79
Nu este medic/terapeut
bestyutza79
Postinorul nu se administreaza decat in situatii exceptionale, iar efectele secundare nu-s deloc de neglijat si se pot mentine intervale mari de timp.Oricum, nu mai lua aiurea acest medicament.In primul rand erai in siguranta, fiind vorba de ultimele pastile din folie(ca idee, scrie si in prospectul postinorului ca se ia in cazul omiterii administrarii regulate a contraceptivelor orale timp de 3 zile sau mai mult, intr-un ciclu) si in al doilea rand trebuia sa fi avut diaree la mai putin de o ora - doua de la luarea anticonceptionalelor.Va jucati aiurea cu pastile si dupa aceea va mirati de transformarile prin care trece organismul!!!E util sa intrebi mai intai un medic/farmacist inainte sa iei pastila de a doua zi.
0
12-11-2012, ora 15:52
mihaela485
Nu este medic/terapeut
mihaela485
Nu o voi mai lua niciodata, oricum am mai luat o singira data acum vreo 2 ani, dar atunci nu am avut nimic. Acum am intrerupt si anticonceptionalele, vreau sa fac o pauza.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
Căutați un pediatru bun?
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic unde găsiți cea mai completă listă de medici pediatri din România. Alegeți din peste 4000 de pediatri - cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți.
Cunoașteți un pediatru bun? Oferiți-i o recomandare aici! Accesați site-ul
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Sânii
  • Auto-examinarea sânilor
  • Metode de ridicare a sanilor fara operatie
  • Estetica sânilor
  • Mastopexia - Operatia pentru ridicarea sanilor (lifting-ul sanilor)
  • Mastectomia preventivă
  • Cancerul la sân – o amenințare care poate fi prevenită
  •