sfatul meu sa nu incerce nimeni cocaina indiferent de necazurile ce le are

30-03-2013
botadrian
Nu este medic/terapeut
botadrian
Buna, de un an jumate mam despartit de logodnica si dupa ce neam separat eu miam inchiriat o camera la cineva care tragea cocaina, am probato si eu si voiam so las dupa cateva 2-3 luni si am ajuns la un an si nam reusit cu toate k mam si mutat de la acele persoane, problema mea acum e singuratatea care ma distruge pt. K nus in tara.nu trag tot timpu, o data pe luna, sfatul meu sa nu incerce nimeni cocaina indiferent de necazurile ce le are, daka are vreunu pofta sa ma ajute cu vreun sfat il ast. K placere -, prietenii ce ii am eu cam lasa de dorit, merci si sper cu ajutorul luí D-zeu sa pot trece peste aceasta perioada grea.
1 comentarii
0
24-07-2014, ora 17:50
Psiholog Stefan Liviu
Psihologie, Ploieşti
Psiholog Stefan Liviu
Cocaina este un inhibitor al dopaminei, noradrenalinei, serotoninei. Aceasta opreste transmiterea impulsului nervos la nivelul sinapselor neuronale, prin ridicarea pragului de sensibilitate a receptorilor, cu cresterea simpaticotoniei. Creeaza o stare de euforie si de dependenta fata de cocaina.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Estradiolul este motivul pentru care femeile sunt mai susceptibile la apariția dependenței de cocaină
  • Cercetările demonstrează efectele nocive ale consumului cronic de cocaină asupra rețelelor funcționale ale creierului
  •