si eu fara orgasm! :((

17-01-2008
luciag
Nu este medic/terapeut
luciag
buna, e prima data cand intru p acest site...am inceput sa ma ingrijorez in privinta faptului k nu am orgasm.nici eu.vad si alte cazuri aici! mi-am inceput viata sexuala la 20 d ani.si nu am avut intr-un an si jumatate nici un orgasm.imi place sa fiu cu prietenul meu, excitatia exista, sexul oral, schimbarea poziltiilor.partidele scurte la fel ca si cele lungi, cu preludiu etc...dar niciodata nu am reusit sa ajung sa-l am.ma gandesc d multe ori ca e vina mea pt k imi doresc f mult sa am si eu orgasm; prietenul meu e intelegator, vb mereu despre ceea ce simtim, ma lasa d multe ori sa fac ce vreau si ma incurajeaza.insa NIMIC!! va rog sa-mi spuneti si parerile voastre!!!
7 comentarii
0
17-01-2008, ora 00:00
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
ati face bine.. ca la momentul potrivit(dupa un contact mai prelungit) sa aleeti poza care va excita cel mai mult.sa nu mai vorbiti, sa va relaxati si sa continuati in aceiasi pozitie pana nu ajungi la orgazm!
Vorbele, chear si gandurile.impedica sa te relaxezi!
0
10-02-2008, ora 00:00
corynutzza
Nu este medic/terapeut
corynutzza
poate daca ai incerca sa te atingi in zona clitoristului in momentul cand te simti cel mai bine ai reusi.am citit asta intr-o revista si zice ca sunt sanse mari.incearca.nu pierzi nimik
0
12-03-2009, ora 14:12
david_cdd
Nu este medic/terapeut
david_cdd
dar paote chiar nu te potrivesti cu el la pat, schimbal !
0
16-03-2009, ora 10:43
ali39
Nu este medic/terapeut
ali39
Cand iti place un barbat din toate punctele de vedere, n-ai cum sa nu ai orgasm, poate nu vaginal dar clitoridian e imposibil.
Si daca nici atunci n-ai, vorba lu david, schimba partenerul !
0
03-07-2009, ora 20:10
ana_vasy
Nu este medic/terapeut
ana_vasy
eu nu cred ca trebuie sa schimbe parteneru atata timp cat se simte atrasa de el.Incearca sa vorbiti mai putin in timpul sexului si nu te mai gandi la orgasm lasate dusa de val.si freaca-ti cu degetele clitorisu dar sa-l umezesti un pic in timp ce el tio trage tu freaca usor clitorisu si vei ajunge la orgasm garantat.Sau incearca sa stai tu deasupra si freaca-te usor si mai punel sati sarute si sanii(si rabdare ca nu ai orgasm imediat) si asa vei ajunge la orgasm.bafta si zimi te rog daca a functionat
0
04-07-2009, ora 03:02
luciag
Nu este medic/terapeut
luciag
iar m-am intors la subiectul acesta.am orgasm doar in timpul sexului oral, ma innebuneste...si autostimularea, adik singura mi-l pot provoca.dar chiar daca sunt foarte excitata tot nu ajung la orgasm...prin sexul normal... multumesc pt raspunsurile voastre...si de schimbat sigur nu-mi schimb partenerul pt ca ne-am logodit...si probabil va urma si nunta curand.. :)
0
09-07-2009, ora 16:06
opisika
Nu este medic/terapeut
opisika
in aceeasi situatie sunt si eu...ma simt f bine in timpul actului sexual dar nu am orgasm...de multe ori mai aveam f putin dar termina el...asta e!relaxeaza-te si.lasa totul sa vina de la sine!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și: