Sifilis secundar - ce pot face?

03-01-2008
clau98
Nu este medic/terapeut
clau98
am fost diagnosticata ce sifilis secundar acum un an..am facut tratament cu moldamin si din 4 in 4 luni imi repetam analizele..din 5 cruci cate aveam in sange am akum doar 3..dar de ce nu imi trece dupa un an de tratament?mentionez am am avut contact sexual dupa 3 luni de tratament cu partenerul meu..dar el a fost diagnosticat negativ..in prezent urmez iar tratamentul cu moldamin..multumesc..
7 comentarii
1
03-01-2008, ora 00:00
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
daca tii la partenerul tau...trebue sa faci sex protejat si NUMAI protejat!
altfel poti fi acuzata si judecata pentru infectare premeditata!
0
05-01-2008, ora 00:00
clau98
Nu este medic/terapeut
clau98
multumesc pentru raspund dar de cand am aflat ca sunt bolnava intotdeauna contactul a avut loc protejat...problema mea sunt eu si intrebare e de ce dupa un an de tratament mie tot nu imi trece?asa de mult dureaza vindecarea sifilisului?..multumesc
0
05-01-2008, ora 00:00
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
din pacate DA.dureaza mult. Vestea buna este ca totusi se vindeca, ai rabdare. Pti sa consulti un alt dermatolog daca nu esti multumita de tratament.
0
14-01-2008, ora 00:00
clau98
Nu este medic/terapeut
clau98
daca nu va suparati as mai avea o intrebare...in timpul tratamentului cu moldamin este normal sa mai am secretii?sunt zile cand sunt destul de abundente si zile cand elimin destul de putin..sunt normale in timpul tratamentului?multumesc frumos
0
14-01-2008, ora 00:00
clau98
Nu este medic/terapeut
clau98
sau ar putea as putea fi racita jos si din cauza asta sa le am?..multumesc
0
15-01-2008, ora 00:00
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
Da, secretiile nu au legatura cu tratamentul, cred ca ai o infectie locala sau o micoza..consulta un ginecolog.
0
15-01-2008, ora 00:00
clau98
Nu este medic/terapeut
clau98
multumesc frumos de raspuns..chiar maine ma duc sa imi fac programare la ginecolog...
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și: