Sifilis - tratament cu moldamin?

27-10-2014
bacau91
Nu este medic/terapeut
bacau91
Buna seara!in anul 2010 am aflat ca am sifilis aveam vdr.pozitiv 1.64 si tpha pozitiv+.dupa ce am aflat am mers la un medic dermaolog si am primit tratment cu moldamin 1.2mil la 5 zile 10 injectii total.dupa am repetat analizele la 3 luni si aveam vdrl 1.16 pozitiv dupa am fost la acelas medic si am primit tratament cu zinat si am facut timp de doi ani o luna luam zinat la 6 ore dupa faceam pauza iar reluam etc.fara sa imi da-u seama ca asa ceva nu se administreaza la boala asta.in anul 2013 am facut analizele si aveam tpha.1.320 si vdrl 1.4 si acelasi medic vroia sa imi recomande acelasi tratament zinat.si am plecat la iasi la un alt medic unde am primit tratament cu moldamin 12 injectii cu moldamin 2 in aceiasi fesa la 3 zile apoi dupa trei zile in cealalta fesa 2 injectii doza fiind de 2.4mil si dupa trei luni mi-am facut analizele si a iesit tpha1.4 pozitiv!!nu am specificat toate analizele e care le-am facut pt ca am multe cu cruciulite in tot acest timp!! Va rog din suflet sa imi spuneti ce sa mai fac acum urmez acelasi tratament cu moldamin dar am pierdut foarte mult in greutate sant cu nervii la pamant sant foarte stresata nu reusesc sa imi revin nush ce s mai fac sa scap de boala asta.va multumesc
1 comentarii
0
06-11-2014, ora 21:22
Popa Alexandru
Nu este medic/terapeut
Popa Alexandru
Buna Seara ! Imi puteti trimite va rog fisa de analize de la ultimul consul pe, privat ! Sa va pot da un raspuns clar si va rog sa imi specificati mai multe detali intr-un mesaj privat ! Poate va pot ajuta, O seara placuta ! Dr. Popa Alexandru
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și: