Simptome ciudate abdomen

20-02-2016
securedot
Nu este medic/terapeut
securedot
salut. in primul rand am 22 de ani, 176 cm si 74 kg. de prin dec 2015 ma confrunt cu cateva probleme. totul a inceput cand am avut o senzatie ciudata in gat, ca un nod care nu ma lasa deloc. dupa aceea, am avut o durere urata in spate, si am aflat dupa analize ca am pneumonie interstitiala. am facut tratament cu cefort si gentamicina 5 zile. dupa aceea, nu am mai avut nimic, m au lasat si durerile de spate. dar la cateva sapt a aparut iarasi senzatia aceea din gat, ca nu o pot numi durere, e ca si cum ma apasa cineva cu 2 degete pe gat, sub maxilar, fix pe langa amigdale cred. si senzatia nu imi dispare deloc. dupa aceea, au inceput si urechile sa ma doara. si mi-a aparut si o durere jos la abdomen(insotita de mancarimi si secretii vaginale). dar ce e mai ciudat este ca am o sezatie ciudata de abdomen cateodata insotita de durere de spate unde simt ca imi iese intestinul prin vagin(??) si ca am nevoie sa urinez, cu toate ca nu fac nimic. e foarte ciudat, nici nu stiu cum sa explic senzatia, seamana putin cu senzatia data cand nu mananci de mult si ti se 'roade' stomacul. am fost la doctor si pt gat mi-a dat ceva standard, anti inflamator si faringosept, si un antibiotic, unasyn, care banuiesc ca e pt infectii urinare sau ceva. dar totusi nu ma simt bine cu gatul si nici cu abdomenul. aveti idee cam ce analize trebuie facute? Va multumesc anticipat!
0 comentarii
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.