Simptome de gripa extreme

27-05-2011
GeorgeSS
Nu este medic/terapeut
GeorgeSS
Aseara, pe la ora 2, au inceput sa ma doara muschii, articulatiile, m-a luat o ameteala usoara, ma durea capul si aveam sensibilitate la durere foarte ridicata. O ora jumatate mai tarziu, a inceput sa mi se faca frig, foarte foarte frig. Voiam sa ma culc, cu geamul larg deschis, jumatate invelit si in pantaloni scurti si tricou, asa cum am facut si zilele trecute, cum fac mereu. N-am rezistat, am inchis geamul, stateam bine bine invelit, insa imi era foarte frig in continuare. Am luat inca o pereche de pantaloni pe mine, lungi, am luat inca un tricou si un hanorac destul de calduros si m-am invelit bine, insa tot imi era extrem de frig. A mai avut frisoane, dar niciodata asa ceva, tremuram foarte tare si incontrolabil. Am reusit sa adorm peste o ora si m-am trezit peste alte doua ore din cauza caldurii. Am deschis geamul si am ramas iarasi in pantaloni scurti si tricou.
Problema mea este urmatoarea, asta se intampla acum 2 ore, iar in momentul de fata mi-au trecut majoritatea simptomelor. Ma mai dor inca muschii si articulatiile usor, si am o durerea de cap dar nimic serios. Ma indoiesc tare ca e vorba de gripa sau de vreo alta infectie virala fiindca intotdeauna o simt in zona nasului inainte, care este foarte sensibilia, avand operatie de polipi de la 11. Pe langa asta, aproape mi-a trecut. Vreo idee ?
2 comentarii
0
27-05-2011, ora 08:39
maria 123
Nu este medic/terapeut
maria 123
Buna ziua,

poate ai baut sau mancat CEVA rece...aminteste-ti...si sa-ti fi dat aceste simptome..

E bine ca ti-a trecut...nu te mai gandi..

O zi minunatat sa ai.
0
27-05-2011, ora 08:42
GeorgeSS
Nu este medic/terapeut
GeorgeSS
N-am mancat nimic rece inainte. Insa, febra asa de mare de la ceva rece? Se poate? Imi pare rau ca n-am verificat febra, dar in halul in care am tremurat ma gandesc ca a fost destul de mare.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.