Simptome sarcina?

02-08-2012
andrada_maier
Nu este medic/terapeut
andrada_maier
Buna ziua! Am 28 de ani, sunt proaspat casatorita, iar eu si sotul meu ne dorim un bebe:) Nu iau anticonceptionale, si nici un fel de alt medicament( antibiotice, etc) si am un ciclu regulat de 26 de zile. Luna aceasta, in perioada fertila am avut contact sexual neprotejat 4 zile din cele 6 fertile. La aproximativ o saptamana de la terminarea perioadei fertile, au inceput sa ma doara sanii foarte tare, sa am niste crampe asemanatoare celor din sindromul premenstrual, insotite de o sangerare usoara. Ciclul menstrual nu trebuie sa vina decat peste 9 zile...iar avand in vedere ca 'functionez' ca si un ceas elevetian, fix la 26 de zile imi vine ciclul, este posibil ca aceasta sangerare usoara sa fie nidatia?As putea sa imi fac un test de sarcina, chiar daca de fapt nu mi-a intarziat ciclul?Ar fi relevant?Sau sa mai astept?Multumesc!
1 comentarii
0
03-08-2012, ora 09:44
raluca88
Nu este medic/terapeut
raluca88
eu cred ca e sangerare de la nidatie si ai si ceva simptome de sarcina! felicitari! parerea mea e ca ai reusit sa ramai, un test de sarcina la 14 zile dupa presupusa conceptie e bine venit:*
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
La-Pediatru.ro - Centrul de informare pentru părinți
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic ce vine în sprijinul părinților cu informații complete și documentate științific despre toate aspectele îngrijirii copiilor. În plus vă oferă o listă actualizată de peste 4000 de pediatri cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți. Accesați site-ul