Simt ca am ceva in gat, imi vine mereu sa-mi dreg vocea, si nu mai stiu ce sa fac :(

06-10-2011
Oana5
Nu este medic/terapeut
Oana5
De 8 luni am senzatia ca am ceva in gat, ca o tuse, ca o secretie care ma determina sa imi dreg vocea si sa scuip din cand in cand o secretie transparenta. Aceasta senzatie a aparut in urma unei raceli. In acel moment credeam ca e de la o micoza pe care o tratam in momentul respectiv. Mi-am facut apoi exodat faringian si nu aveam nicio micoza, nici alti microbi. A urmat apoi un control ORL unde mi s-a zis ca nu am nimic si un control la plamani. In urma razelor mi s-a zis ca ar exista o raceala mai veche si mi s-au adminstrat niste medicamente: ceva care sa ma determine sa scuip mai des si sa elimin tusea, si bioparox. Dar starea mea a ramas aceeasi, asa ca a urmat un control la endocrinolog care mi-a facut ceva analize hormonale si in urma unei ecografii mi-a zis ca am o gusa mica pe baza lipsei de iod din organism. Acum fac tratament cu iod insa de o saptamana m-am racit si senzatia aceasta a revedenit insuportabila si nu mai stiu ce sa fac. In paralel fac si un tratament pe baza de plante. Si cu toate acestea...senzatia aceasta oribila continua sa persiste :(...
0 comentarii
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.