simt ca imi explodeaza vezica

19-10-2011
red_rose
Nu este medic/terapeut
red_rose
buna...
am o prob cu vezica urinara chiar acum la moment, simt ca imi explodeaza, desi cu 5 min in urma am urinat ft putin, fara usturimi, sange...simt ca vezica e ft plina si abia se tine dar nu am urina in ea...urinez un pic si apoi iar e la a fel si mereu se schimba situatia, intr-un timp doar urinam des si mult, fara a ma durea vezica urinara, apoi cite 1 zi normal, apoi alta zi din 20 min in 20 si tot asa permanent se schimba situatia.. nu mai inteleg care e problema..am dat o multime de analize la medicul de familie, am luat ciprofloxacin si acum iau urolesan, pol pala, canefron dar situatia continua a se agrava...ieri mi-am gasit un medic ginecolog nou, ca avusem candida recent, de atunci am prob si cu urinarea, cam o luna in urma...dar urocultura nu am dat ca nu mi-au recomadat nici un medic pina acum0, acum am ciclu si cind se termina merg la medicul ginicolog sa imi faca ecografie si sa dau analize de urocultura, antibiograma...dar ce sa fac pina atunci? simt ca nu mai rezist, la ore nu pot sta ca trebuie sa ies permanent...azi din rutiera am coborat ca imi exploda vezica si ce credeti, am urinat 50 ml, dar nu e cistita, nu am acele simptome, ca avusem odata cistita dar simteam cu totul alte simptome..nu ma ustura :( pina marti e mult, ce va face vezica mea pina atunci? eu simt ca nu mai pot... va rog frumos un sfat ceva
3 comentarii
0
24-11-2011, ora 10:40
andreeababy
Nu este medic/terapeut
andreeababy
Buna! Am observat ca nu de mult ai postat mesajul, si vroiam sa te intreb daca ai aflat pana la urma ce ai sau ce ai avut... Exact acelasi lucru il patesc si eu acum si nu stiu ce ar trebui sa fac, aproape ca nici nu pot iesi din casa. Te rog mult, daca imi poti raspunde :)
0
28-11-2011, ora 20:15
red_rose
Nu este medic/terapeut
red_rose
scuze, nu am prea fost pe site zilele astea..
nu am aflat :( adica am dat multe analize, am luat tratament, flora e dereglata, a zis ca am ceva cu rinichii, mai am ooforita, ovare polichistice( demult le am) si candida si flora genitala dereglata..dar am luat tratamentul recomandat si nu simt vrio schimbare..du-te la un medic, dar fii atenta sa afli rpecis ce ai ca eu am luat al treilea tratament in ultimile 3 luni si nu simt vrio schimbare :( fa-ti USG, da analize la flora, analize care sa vada ca nu ai ceva cu rinichii, nush cum se numes), urocultura(care din pacate nu miau spus so dau) fa-ti si tomografie la vezica daca poti si pina nu afli ce ai nu lua aiurea pastile ca dupa propria experienta iti spun ca doar vei bea aiurea si cheltui banii daca te tratezi de ceva ce nu e clar ca ai...eu nu mai stiu ce sa fac, unde sa ma adresez, astept sa treaca ceva timp si merg la medicul care mi-adat tratament sa vada situatia, oare ce imi va spune idee nu am, doar eu nu simt absolut nici o schimbare..si bani nu mai am sa tot cumpar pastile asa de scumpe, ca de cind am prob asta nu imi mai pot permite nimic inafar de pastile..
eu la fel, sint studenta si e ft stresanta aceasta prob, plus ca am noaptea asa chinuri ca nu pot adormi din cauza ca mereu ma trezesc sa urinez..nbu am chef de viata din cauza la toate prob astea)
eu as vrea ceva natural dar nu stiu ce..poate stie cineva ?? doar ca nu prea au raspuns in subiect.
0
08-12-2011, ora 18:54
mellamiki
Nu este medic/terapeut
mellamiki
Pot sa sugerez doar o idee.Astea par a fi simptome de vezica hiperactiva.Intreaba medicul, stiu ca exista tratamente.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.