simt ca o iau razna:(((( ptr ca nu am gasit nici un raspuns

07-02-2013
miha87
Nu este medic/terapeut
miha87
De mai bine de 3 ani ma confrunt cu palpitatii, mana amortita, nod in gat, amorteala in corp, ameteala..am fost la en medici, en analize totu e ok am fost si la psihiatru degeaba cand ma ia aceasta senzatie ma gandesc numai la tampenii mai ales ca am un copilas de 2 ani si stam mai tot timpul singuri acasa.chiar nu mai stiu incotro sa o iau ca sa fie bine, mentionez ca am 25 ani nu fumez nu beau cafea, alcool si sunt operata si de colica biliara de 1 an.Chiar si azi vb la tel.linistita cand deodata am simtit un gol in stomac amorteala in corp si ameteala si 3 bataii ft tari de inima, m.am cam speriat am aparat in casa cand mi.am luat pulsu era 108, tensiunea15, 9.la dr daca, ma duc ma te iar la psihiatru, rog cine ma poate sfatuii sa nu evite. Sanatate multa!
4 comentarii
0
07-02-2013, ora 18:30
Dr. Muresan Ramona
Alergologie si imunologie clinica, Timisoara
Dr. Muresan Ramona
Calciul seric l-ati verificat, sa nu fie o lipsa de calciu? de asemenea ar trebui sa faceti hormonii tiroidieni si un ECG.

Toate cele bune!
0
07-02-2013, ora 20:44
sandybel
Nu este medic/terapeut
sandybel
Buna, mergeti la un medic endocrinolog cred ca de vina sant glandele tiroidiene, am trecut si eu prin asta.
Sanatate.
0
08-02-2013, ora 12:22
miha87
Nu este medic/terapeut
miha87
ASA AM SA FAC VA MULTUMESC MULT, DESI ANU TRECUT MEDICUL DE FAMILIA MI-A DAT SA IMI FAC ANALIZELE PRINTRE CARE SI CELE DE GLANDA TIROIDA SI VALORILE ERAU NORMAL, DAR MA BINE CONSULT SI UN ENDORINOLOG.SANATATE!
0
08-02-2013, ora 12:30
miha87
Nu este medic/terapeut
miha87
Stimata doamna dr.Muresan, ECG-uri am foarte multe facute ultimul chiar in urma cu 2 luni unde mi-sa sups ca nu sunt modificari.nu-mi explic aceste simptome:((( mi-sa spus la spital cand m-au prins intr-o criza de palpitatii, ameteala, etc ca am o tahicardie si atacuri de panica. O zi buna!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
06-06-2023, ora 10:15
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Senzație de greutate și durere în picioare? Din anul 1997 suntem în România și tratăm varice fără operație și fără internare. La Varicoline, beneficiați de servicii medicale la cele mai înalte standarde, efectuate de profesioniști cu o rată de succes între 93-97%! Detalii aici
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • De ce apar palpitatiile?
  • De ce ameţeşti când te ridici în picioare?
  • Palpitații - când ar trebui să-ți faci griji?
  • Îmi amorțesc mâinile des - ce ar putea însemna?
  • Amețeli frecvente - e normal să amețești zilnic? Despre cauzele amețelilor
  • Îmi amorțesc mâinile când dorm - e normal?
  • De ce amețesc? Cele mai frecvente cauze ale amețelilor
  • Amețeala - cele mai frecvente cauze
  • Cum tratezi amețeala (vertijul, amețelile frecvente)
  •