simt durere in partea dreapta a capului, cand ma uit in zare am impresia ca vad niste pete

19-02-2009
andbalalau
Nu este medic/terapeut
andbalalau
Buna ziua, de o perioada simt o mica durere in partea dreapta a capului, cateodata cand ma uit in zare am impresia ca vad niste pete galbene, albe.Daca vorbesc la telefon cu cineva acuma, mai tarziu, am impresia ca nu vorbisem acum 2 3 ore ci mai mult timp. Acuma 4 5 luni am avut un accident de masina, si mam lovit un pic la cap de cupola, am fost la un control si totul era ok.
Nasul mie infundat, cand o nara, cand alta, iar acum vreo saptamana, a inceput sa -mi curga sange din nas doar de la o simpla atingere.
5 comentarii
0
20-02-2009, ora 15:55
Dr. Balcan Anisoara
Medicina de familie, Erbiceni, Iasi
Dr. Balcan Anisoara
Trebuie neaparat sa te vada un neurolog si sa faci o radiografie craniana si, cu recomandarea dumnealui [ vei plati mai putin ], o tomografie craniana.Emisfera dreapta, jumatatea dreapta a creierului, cea care iti creeaza tie probleme este responsabila, printre altele, si de gradul de perceptie spatiala.Asa se explica de ce uneori nu mai ai notiunea timpului.Deci nu amana si ia trimitere la neurolog.Numai bine!
0
25-02-2009, ora 11:51
andbalalau
Nu este medic/terapeut
andbalalau
Buna ziua, radiografie craniana am facuta si este totul ok.poate fi altceva mai grav de atata? poate fi vorba despre vreun hematom ?
0
05-03-2009, ora 00:30
rodica_jemeppe
Nu este medic/terapeut
rodica_jemeppe
Buna seara!
Andbalalau cum te simti?Ai fost la neurolog?Nu trebuie sa te sperii, pe toti ne doare cate ceva, insa e necesar sa faci o tomografie chiar daca radiografia e buna.Nu astepta sa te doara mai rau sau sa ai alte simtome, deci.la neurolog cat mai repede.Multa sanatate!
0
06-03-2009, ora 18:48
andbalalau
Nu este medic/terapeut
andbalalau
Buna Rodica,
Multumesc de intrebare, inca nu am ajuns la tomograf.durerile au inceput sa-mi treaca.Dar in curand voi ajunge, pentru ca de la o vreme, mai observ ca imi tremura si mana si nu stiu de ce.sper sa nu fie foarte grav.
Multumesc
0
06-03-2009, ora 18:49
andbalalau
Nu este medic/terapeut
andbalalau
Ma gandesc sa nu fie vorba despre o sinuzita, pentru ca mai mereu am nasul infundat, iar cand il las in jos imi curge un lichid...
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • De ce apar durerile de cap (migrenele)?
  • Durerea de cap după somn
  • Lentilele de contact telescopice, o soluție inovatoare pentru afecțiunile oculare
  • Picături oftalmice pentru îmbunătățirea vederii pe timp de noapte
  • Dieta săracă în carbohidrați ar putea reduce migrenele
  • Testul oftalmologic ce permite diagnosticarea problemelor de vedere la domiciliu
  • Ochelari care pot reduce progresul miopiei la copii
  • Problemele de vedere sunt asociate cu mortalitatea
  • Când ar trebui să ne alarmeze durerea de cap (semne de gravitate și motive de adresare la medic)
  •