Simt niste batai in burta...

10-08-2012
Andreea21-ZGZ
Nu este medic/terapeut
Andreea21-ZGZ
Buna...am 20 de ani si am si eu o problema, de ceva timp simt cum mi se zbate ceva in burta, si sut foarte speriata, sa fiu insarcinata sau nu? pana acum mia venit mestra normal decat ultima data mia intarziat 2 zile mia venit pe 28 iulie, eu cred ca a intarziat deoarece am fost la mare si apa era cam rece, mia venit mestra de aceasi culoare si aceeasi cantitate cum o aveam eu norma, acum ce nu mai inteleg sunt bataile de le am in burta, un pic mai sus de buric si un pic mai jos de capul pieptului, si am si cateodata dureri, ma doare mijlocul, nu stiu daca din aceasta cauza sau de la munca sanii ii am normal numai ca am dureri de burta cateodata, nu stiu ce sa fac sa fiu insarcinata si sa fii avut mestra peste sarcina sau sa fie alceva la stomac? voi ce ziceti? maine fac un test sa vad ce-mi iese, ajutati-ma va rog mult...
6 comentarii
0
10-08-2012, ora 19:09
Dr. Muresan Ramona
Alergologie si imunologie clinica, Timisoara
Dr. Muresan Ramona
Buna ziua,
Poate fi pulsul aortei abdominale care de obicei se observa la persoanele slabute, la care aorta este aproape de peretele abdominal. Pentru a exclude o afectiune la acest nivel trebuie efectuat o ecografie abdominala cu urmarirea aortei abdominale in vederea excluderii unui anevrism la acest nivel.

Multa sanatate!
0
10-08-2012, ora 23:13
Andreea21-ZGZ
Nu este medic/terapeut
Andreea21-ZGZ
deci este exclusa sarcina nu...daca mia venit mestra pana acum normal? sa fac un test sau nu? astept un raspuns si multumesc Dr. Ramona Muresan
0
10-08-2012, ora 23:14
Andreea21-ZGZ
Nu este medic/terapeut
Andreea21-ZGZ
A si inca ceva nu sunt slabuta deloc.am 65 kg
0
11-08-2012, ora 12:06
Dr. Muresan Ramona
Alergologie si imunologie clinica, Timisoara
Dr. Muresan Ramona
Buna ziua,
faceti un test de sarcina, pentru a sti sigur, iar daca testul iese negativ atunci mergeti la un consult, in vederea efectuarii unei ecografii abdominale. Dureri de burta sau crampe, scaun modificat sau alte simptome ati avut asociat cu bataile abdominale?
0
11-08-2012, ora 15:57
Andreea21-ZGZ
Nu este medic/terapeut
Andreea21-ZGZ
ma doare stomacul dar nu mereu, am facut un test de sarcina de dimineata dar mi-a iesit negativ, atunci sa am ceva la stomac, pt ca eu nu prea mananc normal, incerc sa tin multe diete de slabire, si ba mananc ba nu mananc, si poate cu timpul mi-a afectat stomacul si de asta poate sunt si bataile, saptamana viitoare voi merge urgent la medic pt cas cam speriata...
0
25-10-2012, ora 23:29
Lore05
Nu este medic/terapeut
Lore05
si ce ai rezolvat...ce ti-au zis ca si eu sunt aproape in aceasi situatie numai ca ma doare foarte tare burta de la buric pana putin mai sus si am iesit urat scaunu am si crampe... nu stiu ce am si vreau sa merg la un ecograf abdominal?? ce pot sa fac?acum incerc sa tin un regim fara prajeli ca am orbservat ca numai pot manca...
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
Căutați un pediatru bun?
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic unde găsiți cea mai completă listă de medici pediatri din România. Alegeți din peste 4000 de pediatri - cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți.
Cunoașteți un pediatru bun? Oferiți-i o recomandare aici! Accesați site-ul
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Menstruația peste sarcină
  • Durerea de burtă
  • Poți avea ciclu menstrual în timpul sarcinii?
  • De ce burta femeilor are o formă diferită față de cea a bărbaților?
  • Durere de burtă
  •