Simt o senzatie ciudata la spate in zona plamanilor

02-05-2014
danieljitaru
Nu este medic/terapeut
danieljitaru
Buna ziua. Va multumesc anticipat tuturor celor care vor raspunde.
Acum circa 2 luni am inceput sa am niste senzatii cidate in zona spatelui pe la mijloc pe partea dreapta. Nu le-am dat atentie pentru ca nu au persistat dar totusi apar din cand in cand de atunci. Mentionez ca nu sunt fumator, poate am fumat adunat 2 pachete de tigari la viata mea dar acestea sunt intr-adevar fumate de la inceputul anului acesta. De fumat pasiv am avut parte cred cat are oricine care are prieteni fumatori, adica destul.
Desi senzatia nu este si nu a fost niciodata o durere, sunt cam speriat. Am citit un articol despre cancer pulmonar si m-a cam dus cu gandul la asta.
Nu stiu exact cum sa explic ce simt acolo, ca si cum m-ar atinge cineva sau ca si cum mi s ar fi lipit ceva de piele pe interior. Sunt destul de sigur insa ca durerea nu e la spate, o simt oarecum in interior.
Momentan nu sunt in tara, ma intorc peste o luna cand voi consulta un doctor dar pana atunci nu reusesc sa dorm noaptea, sunt speriat. Ceva pareri? Va multumesc!
2 comentarii
0
02-05-2014, ora 23:41
MARTON
Nu este medic/terapeut
MARTON
NU MAI FI ASA STRESAT DEGEABA, eu am printre altele si inca una din trei tumori pe plaman si singurele dureri pe care leam avut din aceasta cauza sunt acum pe timpul chimio cand ma inteapa plamanii si am inteles ca sunt de la tratament, am intrebat medicul daca sunt de la tratament si a raspuns fara cuvinte a miscat capul... si am dedus ca da si aceste lucruri sunt ocazionale.
0
03-05-2014, ora 10:38
Robert223
Nu este medic/terapeut
Robert223
du-te la control frate nu ezita !!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Durere de spate - ce este important să știi
  • Fizioterapia durerii de spate - proceduri posibile și eficiența lor
  • Acupresura poate ameliora durerile cronice de spate
  • A fost descoperită cauza durerilor inexplicabile de spate
  • Fizioterapia durerii de spate - cum te poate ajuta un fizioterapeut
  • Durerea de spate - când ar trebui să mergem la medic
  • Cele mai comune dureri de spate și afecțiunile care le produc
  •