Simt o strangere la inima din cauza stresului

14-08-2009
isztvan
Nu este medic/terapeut
isztvan
Buna ziua, ma numesc Isztvan si am 20 de ani si de vreo 3 saptamani ma confrunt cu niste junghiuri(apasari) in zona inimii din cauza stresului si a gandului ca am o boala cardiaca.Tin sa precizez ca am fost si la spital unde am stat cateva zile pt investigatii.Diagopsticul dat a fost anxietate si stres.Sunt foarte ingrijorat insa de aceste apasari care uneori imi dau palpitaii si ma obosesc.Uneori aceste simptome le pot controla.Dat fiind ca e ceva pe sistem nervos POT ACESTE SIMPTIOME SA IMI AFECTEZE IN VREUN FEL INIMA??De ce simt durere desi nu am.Numai gandul ca o sa am acea strangere face chiar sa ma doara zona respectiva.va multumesc anticipat pentru raspuns.Sanatate!
15 comentarii
0
15-08-2009, ora 00:38
scarface
Nu este medic/terapeut
scarface
Consulta un medic homeopat cu experienta, care iti poate lua durerile si teama cu cateva grabule homoepate. Iti spun din experienta !
0
15-08-2009, ora 00:42
Jaquelinne
Nu este medic/terapeut
Jaquelinne
scarface, "grabule", de la graba!! ;)))))))))))))))))))
0
16-08-2009, ora 14:43
Terapeut Niculae Nicuşor
Medicina naturista, complementara, alternativa
Terapeut Niculae Nicuşor
Anxietate cu simptome distono-vegetative. Sedocalm din plante luat conform prospectului aferent lui (maxim 4 cps pe zi). Multa sanatate si calm!


Cu deosebit de multa placere si deferenta,
N I C K;)
0
16-08-2009, ora 19:19
Terapeut Niculae Nicuşor
Medicina naturista, complementara, alternativa
Terapeut Niculae Nicuşor
"scarface, "grabule", de la graba!! ;)))))))))))))))))))" :))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))) ESTI DE GROAZA, am crezut ca fac pe mine de ras.:))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))
0
23-08-2009, ora 12:32
Jaquelinne
Nu este medic/terapeut
Jaquelinne
Aoleu, s-a strambat si topicul din cauza lui scarface!! ;)))))))))
Te pup Nick
0
23-08-2009, ora 18:24
Terapeut Niculae Nicuşor
Medicina naturista, complementara, alternativa
Terapeut Niculae Nicuşor
Mai mult eu sunt de vina decat el :((((((((((((((((((((
Pup Jackie!






_
DOAMNE AJUTA!
"Pentru credinciosi nici o dovada nu este necesara"
"Pentru necrediciosi nici o dovada nu este posibila"
Stuart Chase
0
23-08-2009, ora 18:27
Jaquelinne
Nu este medic/terapeut
Jaquelinne
Pai nu esti nici tu de vina, e de la server in primul rand, dar am vrut sa il tachinez pe scarface! :D
Pup ;)
0
23-08-2009, ora 19:06
Terapeut Niculae Nicuşor
Medicina naturista, complementara, alternativa
Terapeut Niculae Nicuşor
Hmmmm., stiam ca-i de la server...esti o scumpica, multumesc ca existi! Pup






_
DOAMNE AJUTA!
"Pentru credinciosi nici o dovada nu este necesara"
"Pentru necrediciosi nici o dovada nu este posibila"
Stuart Chase
0
23-08-2009, ora 19:16
isztvan
Nu este medic/terapeut
isztvan
In löc sá fácéti mistöuri si flirtüri mái biné incercáti sá ajutáti süférinzii.Pt áltcévá existá méssül.Mai bn ati da raspunsuri la intrebáréa mea décat sá postati altceva.vá sálüt si multá sánátáté
0
23-08-2009, ora 19:59
Jaquelinne
Nu este medic/terapeut
Jaquelinne
isztvan, Nick ti-a raspuns si te-a sfatuit si in legatura cu un tratament!Daca ti se pare putin, mergi la un medic cardiolog pt o consultatie!Pt anxietate sunt tratamente, numai ca trebuie sa mergi la medic!
Alte nelamuriri mai ai?
Suferinzii incercam sa-i ajutam asa cum putem si cat putem!!Poti sa si verifici daca vrei! ;))))))))
Te pup Nick, tu esti si mai scumpel!!
0
23-08-2009, ora 20:19
Terapeut Niculae Nicuşor
Medicina naturista, complementara, alternativa
Terapeut Niculae Nicuşor
Isztvan, analize medicale ti-ai facut? Electrocardiograma, eco doppler, colesterol (HDL, LDL??) ??????
Multumesc Jackie, esti o femeie "a la cart"...multe imbratisari de la un admirator ;)))))))))))))


Cu deosebit de multa placere si deferenta,
Mister NICK;)
0
24-08-2009, ora 12:35
Jaquelinne
Nu este medic/terapeut
Jaquelinne
Iti multumesc si eu, Nick!
0
24-08-2009, ora 16:37
Terapeut Niculae Nicuşor
Medicina naturista, complementara, alternativa
Terapeut Niculae Nicuşor
Youre welcome;)


Cu deosebit de multa placere si deferenta,
Mister NICK;)
0
24-08-2009, ora 16:52
isztvan
Nu este medic/terapeut
isztvan
va rog nu mai postati pe postul meu altceva decat cere tema, va rog frumos.asta face sa imi apara mie p mail k cineva mi-a raspuns si nu vreau sa intru degeaba ca si asa am netul aiurea.astept doar raspunsuri si sugestii la intrebarea mea.cu mult respect Isztvan Kovarcs
0
09-11-2009, ora 22:14
tania62
Nu este medic/terapeut
tania62
Isztvan, acum am vazut postul tau. Ai aflat pana acum ce e cu tine ? Daca nu, fa niste investigatii mai serioase ale tiroidei (junghiurile in zona inimii, anxietatea, atacurile de panica nejustificate "vorbesc" despre o dereglare a tiroidei). Sanatate multa !
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
15-04-2016, ora 10:25
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Psihologi, psihiatri, psihoterapeuti
Recomandă un Psihoterapeut sau caută unul!
La-Psiholog.ro este un proiect ROmedic care vă prezintă peste 3900 de terapeuți din România. Avantajul acestui site este că pune mare preț pe recomandările pacienților. Găsiți prezentări detaliate ale serviciilor psihologice, citiți recomandări, vă puteți programa online. În plus, există o secțiune cu o mulțime de articole interesante și teste psihologice. Accesați site-ul
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Palpitațiile
  • Anxietatea
  • Stresul are un rol activ în afecțiunile dermatologice inflamatorii
  • Stresul și sistemul imunitar
  • În ce mod ajută stresul memoria
  • De ce apar palpitatiile?
  • Stresul din timpul sarcinii poate afecta dezvoltarea fătului (studiu)
  • O aplicație pe telefon detectează anxietatea și tulburările dispoziționale la adolescenți
  • Stresul la locul de muncă
  •