Simtome fara raspuns

22-02-2011
ade_andre18
Nu este medic/terapeut
ade_andre18
Buna ziua! Am 24 ani si pana acum nu prea am avut probleme de sanatate. De aproximativ o luna am stat in frig vreo doua ore si la trei zile au aparut aceste simtome: dureri de ceafa ingrozitoare, care alternau, greturi, frisoane, ameteli.
Dupa ce mi-am facut analizele, mi-a iesit o infectie urinara si Ca si Mg scazute, am fost la doctor mi-a dat sa iau zanocin si urinex, dupa ce am luat o zi zanocin am inceput sa am dureri in partea stanga sub coaste, simteam ca o umflatura si nu am mai luat, apoi am fost la un urolog s mi-a zis ca am cistita si sa iau tavanic si supozitoare, supozitoarele le-am luat dar dupa pastila de tavanic, am simtit iara intepaturi in partea stanga, si am luat doar supozitoarele. Ametelile si grata continua. Dupa o sptamana am luat un nurofen pentru durerea de cap si greata, pe moment mi-a trecut dar la doua zile iar m-am trezit din somn cu o greata oribila si cu dureri in partea stanga sub coaste. Tin sa spun ca eu am mai luat antibiotice si nurofen si niciodata nu am avut astfel de probleme. Nu mai stiu ce sa fac? ce imi recomandati?
Multumesc de ajutor cu anticipatie!
3 comentarii
0
22-02-2011, ora 11:16
lala2004
Nu este medic/terapeut
lala2004
Ade_andre18, daca as fi in locul tau, multumesc Lui D-zeu ca nu sint, m-as adresa unui neurolog pt. a exclude posibilitatea unei meningite sau encefalite, apoi unui enterolog, in final daca e cazul, unui hematolog.Te pup si multa sanatate!
0
22-02-2011, ora 12:01
ade_andre18
Nu este medic/terapeut
ade_andre18
Am facut o hemoleucograma completa si nu mi-a iesit nimic neobisnuit
0
22-02-2011, ora 12:18
lala2004
Nu este medic/terapeut
lala2004
Ai exclus hematologul dar, ramine neurologul si gastroenterologul.Nu neglija!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.