Sindrom Gerhardt

19-04-2011
stlefanica
Nu este medic/terapeut
stlefanica
Am sotia operata de glanda tiroida si medicul care a operat-o ia atins nervii corzilor vocale.A fost operata prin cordectomie stanga laser CO2 cu laringoscopie suspendata.De asemenea a avut si o canula traheala de necesitate, iar de cind ia fost scoasa aceasta canula nu poate sa respire cum trebuie si nu poate sa inghita avind un nod in git care o incomodeaza si o sufoca.De 3 luni si jumatate tot m-a chinui cu ea prin spitale si nimeni nu ne spune absolut nimic.Chiar ieri 18.04.2011 a fost externata si tot nu se simte bine.Operatia de tiroida a fost in data de 13.01.2011 la spitalul Parhon, cea de cordectomie si canula in data de 21 02 2011 la spitalul Sf.Maria, canula a fost scoasa in data de 15.03.2011, iar ieri a fost externata tot de la spitalul Sf.Maria.Va rog sa-mi spuneti si mie ce pot sa fac, pentru ca stau cu frica si la serviciu si acasa ca sa nu se sufoce si sa moara.
2 comentarii
1
17-01-2016, ora 13:00
olguta_1975
Nu este medic/terapeut
olguta_1975
Stiu ca este putin probabil sa raspundeti dupa atatia ani...dar incerc. La ce dr ati facut operatia de cordectomie ? a mai putut vorbi dupa operatie ? Acum se simte mai bine ? Sunt in aceeasi situatie - pareza coarde vocale - gerhardt - ma sufoc urat de tot, ma inec mai ales cu lichide. Multumesc !
0
10-06-2017, ora 10:20
And31
Nu este medic/terapeut
And31
Buna ziua!Eu am fost operata prin cordectomie CO2 la institutul ORL Dr.Hocioata de catre medicul Viorel Zainea.Vorbesc dar greu deocamdata (am doar 2saptamani de la operatie).Fac repaus total de voce.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.