sindrom vertiginos post otita seroasa

01-11-2014
Mihai.chita
Nu este medic/terapeut
Mihai.chita
În urma cu mai bine de doua luni am avut parte de ameţeli şi pierderi de echilibru groaznice, am consultat medicului orl care mi a pus diagnosticul de otita seroasa şi rinita.am urmat tratamentul 10 zile cu antibiotic, la control mi s a spus ca e vindecata, dar aveam mari dureri de cap în zona cefei şi a frunţii. M a trimis la oftalmologie unde mi a pus diagnosticul de uveita, am urmat tratament 20 zile cu antibiotic, plus picături şi o luna de zile unguent oftalmic. Şi în ziua de azi am anumite stări de ameteala, sari de voma mai ales dimineaţa, am făcut şi CT rezultate normale, la consultul neurolog mi s a pus diagnosticul de sindrom vertiginos post otita seroasa, urmez de 2 sapt tratament cu betaserc 24mg de 3x pe zi plus milgamma n de 2x pe zi, menţionez ca am stări de greata uşoare ameţeli şi urechile îmi ţiuie când pun capul pe perna, câteodată aud bătăile inimii depinde cum ţin capul pe perna. În cât timp se vindeca acest sindrom şi ce analize ar trebuii sa mai fac? Va mulţumesc
1 comentarii
0
01-11-2014, ora 21:55
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
e nevoie de nternare in clinica ORL..sital universitar unde au laborator de investigatii a urechii interne si posibilitatea de a face teste vestibulare
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și: