sindromul cushing?

18-03-2009
printzy
Nu este medic/terapeut
printzy
buna.ovarele micropolichistice sunt o urmare a sindromului cushing? m-am ingrasat aproximativ 25 de kg incepand cu varsta de 11 ani, cand mi-a venit menstruatia pentru prima data.mi-au aparut foarte multe vergeturi pe abdomen, sani, brate, umeri.pilozitatea nu pot sa zic ca e excesiva.mi-am facut o analiza in urma cu 2 ani unde mi-a iesit asa : cortizol liber urinar-436, 2 nmol/24h.doctorul mi-a zis sa i-au calciu si cam atata.acum am ajuns la un doctor care imi zice ca am cushing si ca e o boala periculoasa, ca trebe tinuta sub observatie.am si ovare micropolichistice, fac tratament cu yasmin.se poate ca acesta afectiune a ovarelor sa fie din cauza cushingului?ar trebui sa ma panichez daca am aceasta boala? eu mi-am facut o programare la un endocrinolog, dar as vrea sa stiu la ce sa ma astept.si daca nu imi recomanda cineva un endocrinolog bun din cluj?va rog.
8 comentarii
0
18-03-2009, ora 17:30
iuly78
Nu este medic/terapeut
iuly78
eu am fost la mai multi medici in cj. de o luna am fost operata de hipotiroidism. am desc un medic bun MAN BIANCA lucreaza la iterservisan si in policlinica.nu lucrez in domeniul medical deci pot sa-ti spun ca mi-a explicat lucrurile f f bine. pt linistea ta sa afli rez cat mai repede mergi la interservisan cu analize cu tot dureaza 2 zile si. sti ceva asa am facut eu. am fost si la IOANA DAVID dar vb putina si ma expediat cu o cura de slabire asta dupa ce am asteptat 3 luni o programare. iti doresc sanatate si daca mai vrei detalii astept msg
0
19-03-2009, ora 16:04
printzy
Nu este medic/terapeut
printzy
m-a indrumat cineva catre Doamna doctor Ana Valea, si acu o sa ma duc la ea sa vad ce zice si cum se va ocupa de mine.multumesc mult iuly78 pt sfaturi si recomandari.si eu am patit cu multi doctori la fel, ca doar m-au "dus cu zaharelu" vorba aia.si nici un rezultat.dar acu o sa apelez la mai multi pt a vedea mai multe diagnosticuri
0
19-03-2009, ora 16:05
printzy
Nu este medic/terapeut
printzy
m-a indrumat cineva catre Doamna doctor Ana Valea, si acu o sa ma duc la ea sa vad ce zice si cum se va ocupa de mine.multumesc mult iuly78 pt sfaturi si recomandari.si eu am patit cu multi doctori la fel, ca doar m-au "dus cu zaharelu" vorba aia.si nici un rezultat.dar acu o sa apelez la mai multi pt a vedea mai multe diagnosticuri
0
23-03-2009, ora 20:36
printzy
Nu este medic/terapeut
printzy
revin cu noi probleme :) se pare ca nu am sindromul cushing cu care am fost diagnosticata acuma 2 ani, pt ka daca l-as fi avut si nu l-as fi tratat ar fi fost rau de tot.desi atunci cand mi-au dat acest diagnostic, nimeni nu mi-a zis ca daca chiar am boala asta, e grav.iar eu in necunostinta de cauza, nici nu am bagat asta in seama.acum fac multe analize, dar cica am tiroidita hashimoto, desi am vreo 10 ecografii tiroidiene, si toate erau bune pana acuma, de la diferiti medici care m-au investigat, si de cativa ani toti zic ca nu am probleme cu tiroida.pana aflu acum asta.sincer is foarte dezamagita pe zi ce trece de competenta medicilor nostrii si de modul cum privesc ei lucrurile.daca sunt 10 mediici sunt 10 diagnosticuri diferite si 10 tratamente si mai diferite.
0
31-03-2009, ora 16:00
anka20
Nu este medic/terapeut
anka20
si eu am aceeasi problema ca tine.aceleasi simtome si cu tot regretu.este vb de sindromul cushing...as vrea sa vb mai multe id ul meu :anamariageartu.Eu mi am facut progamare la parhon in bucuresti.
0
06-07-2009, ora 17:34
ccddiana
Nu este medic/terapeut
ccddiana
Buna, as dori sa stiu unde o poy gasi pe doamna dr Ana Valea din Cluj. Id-ul meu ccddiana85.
Va multumesc!
0
06-07-2009, ora 17:34
ccddiana
Nu este medic/terapeut
ccddiana
Buna, as dori sa stiu unde o pot gasi pe doamna dr Ana Valea din Cluj. Id-ul meu ccddiana85.
Va multumesc!
0
07-03-2012, ora 10:04
elend_wee
Nu este medic/terapeut
elend_wee
Salutare tuturor,
O gasesti la clinica Teramed, pe strada Horea, spre Gara. Cauta clinica pe internet si gasesti numar de telefon pentru facut programare.
Doamna Valea este foarte buna si din 4 persoane pe care stiu eu ca le-a tratat nu a ratat nici un diagnostic si nici un tratament.
Bafta!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm: