Sindromul decitoliza hepatica

10-07-2012
Cipri87
Nu este medic/terapeut
Cipri87
Buna ziua am nevoie de un raspuns sau un sfat de la voi. Am fost la medicul de familie dupa ce mia dat sami fac niste analize medicale de sange urina etc cand lea vazut doctorita sa speriat si pe mine ma speriat si mai tare in primu rand mia spus ca Transaminazele imi sunt marite si ca ficatule meu sifera si putin rinichi si cica maduva, deci eu inainte sa fac analizele astea am folosit steroizii sunt sportiv de performanta practic boxul de 11 ani si merg la sala pt masa musculara folosesc steroizii de eva vreme dar nu in exces doar sa ma mentin si sa pun pe mine si cateva suplimente gen creatina proteine si ceva energizante cam atat, doctorita sa speriat iam spus tot si a zis sa las efortu sa mananc sanatos la regim sa nu fumez si stop steroizii si mia dat un tratament cum ar fi lagosa milgama si esentialle forte a zis sa le iau astea timp de 1 luna si sa repet analizele, eu mam speriat sa nu fie hepatita dar nu cred am nevoie de un sfat sau un raspun daca e ceva grav e o alrma pt mine si daca as putea sa patesc ceva eu urmez tratamentu ce mi la dat si manank sanatos si am renuntat la steroizi exista sansa sa ma fac bine ficatul meu sa se regenereze? Multumesc
0 comentarii
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.