sindromul depresiv?

27-05-2010
Andreeacheles
Nu este medic/terapeut
Andreeacheles
de aproximativ o luna, prietenul meu urmeaza un tratament pentru acnee. ceea ce ma nelinisteste este ca pe zi ce trece, este tot mai neincrezator [in doctori, in tratamentul lui, pana la urma si in el] imi repeta zilnic ca el nu vede o imbunatatire, si il vad tot mai deprimat. as da orice sa-l vad cu moralul ridicat.un sfat???

va multumesc.
4 comentarii
0
27-05-2010, ora 18:40
Rica Venturiano
Nu este medic/terapeut
Rica Venturiano
Mai intai de toate, MA ASURZESTI (:

tratamentul pt acnee oferit in general de doctori, este ERONAT!
Alte detalii
http://forum.romedic.ro/prod/Acnee_043230.html
-
pt a evita diferite probl psihice pe termen lung, in principiu este recomandata
constientizarea cauzelor REALE ale suferintei.
Se recomanda studiul individual la scoala vietii, nu este obligator sa iti vina totul pe tava, chiar dimpotriva
0
27-05-2010, ora 19:10
Andreeacheles
Nu este medic/terapeut
Andreeacheles
MULTUMESC.
0
27-05-2010, ora 21:37
anca cornea
Nu este medic/terapeut
anca cornea
Eu mi-as face o detoxifiere cu Argila, Branca ursului si un antioxidant, de pilda Extract de ceai verde.
Am obtinut disparitia unor negi, vezicule, herpes, inflamatii, chiar numai cu monoterapie cu branca ursului.
Dar cu celelalte, actiunea va fi mai completa.
Daca acneea se rezolva, va disparea si starea depresiva.
0
27-05-2010, ora 22:49
DrT
Nu este medic/terapeut
DrT
Am auzit si eu despre detoxifierile cu argila, chiar am prieteni medici care au urmat-o spunandu-mi ca apoi s-au simtit mai bine.
Pentru acnee as recomanda vitaminele A si E, sa se evite prajeli si mancaruri grase, tenul sa se pastreze mereu curat. Eventual sa incerce un unguent cu ichtiol sa vada cum ii merge.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
15-04-2016, ora 10:25
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Psihologi, psihiatri, psihoterapeuti
Recomandă un Psihoterapeut sau caută unul!
La-Psiholog.ro este un proiect ROmedic care vă prezintă peste 3900 de terapeuți din România. Avantajul acestui site este că pune mare preț pe recomandările pacienților. Găsiți prezentări detaliate ale serviciilor psihologice, citiți recomandări, vă puteți programa online. În plus, există o secțiune cu o mulțime de articole interesante și teste psihologice. Accesați site-ul