Singur de Craciun | Forumul Medical ROmedic

Singur de Craciun

23-12-2010
Lucifer from Hell
Nu este medic/terapeut
Lucifer from Hell
Nu am pe nimeni pe lumea asta. Vrea cineva sa petreaca Craciunul si cu mine ? :(
48 comentarii 12 ÃŽnainte ›
0
23-12-2010, ora 17:04
pulberedestele
Nu este medic/terapeut
pulberedestele
Craciunul...Sarbatoarea celor saraci si drepti, inteligenti pana la geniu, pana sus, acolo unde straluceste Steaua!
Daca vrei sa trimiti un measj privat cu id-ul tau, putem vorbi de Craciun.Si eu stau acasa!
Oricum ar fi, sa ai un Craciun bun pentru sufletul tau!
0
23-12-2010, ora 17:36
Lucifer from Hell
Nu este medic/terapeut
Lucifer from Hell
ok, iti trimit id-u pe privat
dar eu as fi vrut sa ma intilnesc in realitate cu cineva
0
23-12-2010, ora 22:54
Lucifer from Hell
Nu este medic/terapeut
Lucifer from Hell
uite am strins si eu 1 milion de lei si il ofer la o familie care vrea sa ma primeasca si pe mine la ei de craciun
0
24-12-2010, ora 00:43
Lucifer from Hell
Nu este medic/terapeut
Lucifer from Hell
Hai va rog mult, ajutati-ma si pe mineeeeeeeeeee !!! :(((
0
24-12-2010, ora 00:51
DrT
Nu este medic/terapeut
DrT
E greu sa fi singur de Craciun...poate gasesti ceva rude, prieteni sa le faci o vizita.
0
24-12-2010, ora 09:25
virgula
Nu este medic/terapeut
virgula
Daniel, eu nu stiu cand glumesti si cand vorbesti serios. Nu stiu de asemenea ce e cu poza asta de la avatar.
Nu esti singur. Te poti bucura pur si simplu impreuna cu parintii, cu nepotii, frati, surori pe care ii ai.

Fii cumintel si intelept. Ai grija de echilibrul tau sufletesc. Alimenteaza-te cu ganduri bune, constructive. Nu-ti taia singur craca de sub picioare. Stiu multi altii care petrec si mai singuri decat atat Craciunul. IN fond, Craciunul e acolo, in inima ta. Nimeni nu ti-l paote lua - Poti fi intr-un palat, inconjurat de cei mai grozavi oameni, insa daca nu este si in inima ta bucurie, tot degeaba.

Sunt alaturi de tine - daca va fi posibil - din mai multe motive, spun asta - te invit eu undeva, dar nu chiar acum. Ok ?
0
24-12-2010, ora 16:58
Lucifer from Hell
Nu este medic/terapeut
Lucifer from Hell
Voi nu intelegeti ca nu am pe nimeni pe lumea asta ?

Vreti sa veniti pe la mine sa-mi faceti si mie o bucurie, sa nu mai fiu singur ?
Hai sa ne stringem toti prieteni de pe romedic la mine acasa, sa ne simtim bine impreuna.
Veniti ?
0
24-12-2010, ora 19:08
daria popescu
Nu este medic/terapeut
daria popescu
Lick:stii caci noi nu suntem singuri niciodata indiferent de aniversari calanderistice, dupa cate observ eu:tu ai nevoie sa fii singur ca fizic, comportamentul indisciplinat sau nedoctrinat atat crestin cat si scolarizat, ai nevoie de tine sa te cunosti, si apoi daca accepti ideea de existenta unui creeator al universului.Cele zise de tine"Voi nu intelegeti ca nu am pe nimeni in lumea asta", ce diagnostic ai? ce tratament urmez?poate cu ajutorul tatalui te vom ajuta.
0
24-12-2010, ora 19:49
Lucifer from Hell
Nu este medic/terapeut
Lucifer from Hell
Macar la inmormintarea mea veniti ?
0
24-12-2010, ora 23:14
armina
Nu este medic/terapeut
armina
Crezi ca se merita????
0
24-12-2010, ora 23:29
virgula
Nu este medic/terapeut
virgula
Bun gasit in seara de Craciun, oameni buni ! Abia imi simt picioarele... S-au anuntat colindatori - asa ca era normal sa fim pregatiti.

Daniel, imi pare rau ca te simti singur. Inteleg, e greu - dar, am sa va spun ceva: in seara asta m-a sunat cineva mult, mult mai nefericit decat noi, cei care de bine de rau putem comunica, ...putem respira...inca.

Nu m-am astepat...ca ea sa mai traiasca. M-am gandit de multe ori si as fi sunat-o pe Lili, fata cu sarcoidoza si cu schizofrenie melancolica (poate am spus o prostie, stiu ca lua Zyprexa) - Of, daca ai fi auzit-o cum vorbea de frumos ! S-a gandit ea la mine..sa am eu sarbatori fericite, m-a intrebat de copii, ...si altele... Cat a mai putut vorbi, ...

Imi pare rau ca nu locuim mai aproape unii de altii, poate impreuna am fi putut face ceva concret pt ea. Doamne, ma simt depasita..Tot ce se mai poate, cred, e sa ne rugam pt ea... Imi spunea ca la spital nu o mai primesc.si ca am ajutat-o f mult...Dar nu am ajutat-o aproape cu nimic...Am vrut..dar nu a vrut ea...Asa am simtit eu..poate nu voia s-o vad cum arata..paote sa ma menajeze...

Chair si acum as vrea sa fac ceva..Ce se poate face ?
la doaman Iliescu nu cred ca se poate merge, ...si costa f scump - Insa daca ar fi vreo sansa nu m-as uita la bani - as vinde, as imprumuta... Nimic nu e mai scump decat viata, sanatatea.

Oameni buni, gasiti- va bucuria. Si eu sunt singura si cred ca intotdeauna am fost asa - dar nu am nevoie de nimic din lumea asta. Nu ma leaga pamantul acesta - stiti voi ca nici Iisus nu a gasit loc aici, ...

El, venit din Cer - nu s-a gasit loc pt El - decat langa vite. Si ele l-au incalzit sufland asupra Lui, ... Bine se spunea pe Fb, animalele sunt deasupra omului...de multe ori...

Eh, dar, cat inca ne putem bucura, sa ne bucuram din orice. Din orice lucru mic si f mic.

Draga Daniel, si daca totusi ma gandesc sa te colind? Ce zici? Eu zic sa te pregatesti sufleteste, niciodata nu poti sti. Nu aduce anul ce aduce ceasul...

Astazi am avut intalnire cu Mos Craciun - in oras. Era un pic suparat ca nu are voie sa foloseasca contul de la banca, decat maine - dar maine e inchis peste tot...asa ca mai intarzie...Ce sa-i faci? Se intampla si la el...

Va las sa reflectati la vestea minunata a Nasterii Domnului. E doar o problema de timp. De 2 mii si ceva de ani...Altfel, L-am fi atins paote si noi... Dar se paote si acum...

O noapte minunata, e noaptea preasfintita ; Cu noi e Dumnezeu. Fii binecuvantat de El, Daniel.
0
25-12-2010, ora 17:33
Lucifer from Hell
Nu este medic/terapeut
Lucifer from Hell
Am suferit astazi mai mult ca Iisus.
0
25-12-2010, ora 22:27
virgula
Nu este medic/terapeut
virgula
Te cred, Daniel. Pot sa te ajut? Vreau sa incerc.
0
25-12-2010, ora 23:23
Lucifer from Hell
Nu este medic/terapeut
Lucifer from Hell
Da. Caut o familie iubitoare care sa ma infieze.
Sau daca ma vrea cineva ca animal de companie.
0
25-12-2010, ora 23:31
armina
Nu este medic/terapeut
armina
Sincer, imi pare tare rau. Stiu cum este desi paradoxal. nu sunt singura. Si totusi.Virtual sunt langa tine asi vrea sa te sustin, ajut, dar cum?
0
25-12-2010, ora 23:35
Lucifer from Hell
Nu este medic/terapeut
Lucifer from Hell
Si pt. distinsul nostru domn doctor DrT care nustiu ce ne-am face fara el :
Domnu doctor vreau si io ceva de liniste ca simt ca o iau razna. Eu iau Anxiar 2/zi dar nu prea au efect. As vrea ceva un sedativ puternic care sa-mi faca asa o stare de somn si sa-mi linisteasca capul. Simt niste stari de disperare si nu mai pot sa ma controlez, parca imi pierd mintile.
Alte medicamente care iau sint : venlafaxina 150 si sertralina 50, cite una din fiecare pe zi.
0
25-12-2010, ora 23:40
Lucifer from Hell
Nu este medic/terapeut
Lucifer from Hell
Armina, nu ai cum sa ma ajuti virtual. Am nevoie sa simt caldura omeneasca. Sa string pe cinva in brate. Sa traiesc printre oameni. Am nevoie de prieteni... de iubire...
0
25-12-2010, ora 23:58
Lucifer from Hell
Nu este medic/terapeut
Lucifer from Hell
Si ca sa intelegeti mai bine despre ce este vorba va invit sa urmariti filmul vietii mele :

http://www.youtube.com/watch?v=O3R7GnxIL9Q
0
26-12-2010, ora 00:42
Inbal
Nu este medic/terapeut
Inbal
Am vazut filmul, Mr. Lick...hm, n-as zice ca nu e bun!
0
26-12-2010, ora 13:26
Rica Venturiano
Nu este medic/terapeut
Rica Venturiano
Daniel N, sau cum iti mai spui (ca vad ca iti schimb numele mereu).

Am vazut montajele facute de tine... Pot sa spun ca lucrezi la un nivel profesional si te invidiez. Am facut si eu electronica acu vreo 10 ani, dar lucram mult prea ineficient si dezordonat.
Ar fi pacat sa iti plangi de mila la nesfarsit si sa continui sa te indopi cu medicamente, cand ai o asemenea indemanare.

TE PROVOC sa aplici cu totul alta strategie timp de o luna. Vino la mine in oras, am un apartament cu 3 camere mobilat si locuit doar de mine.
Vino sa facem sport, mai am un prieten care a facut arte martiale si culturism de performanta, un baiat de mare caracter, are vreo 35 de ani. Poti sa stai la mine o luna intreaga, si sa muncesti primind in schimb doar cazare si mancare.
Suplimentele nu sunt o problema.
Cred ca am avea amandoi de castigat din asta.
0
26-12-2010, ora 14:45
armina
Nu este medic/terapeut
armina
Am vazut filmul, acum am inteles( nu o spun de complezenta, am pierdut pe cineva sange din sangele meu ani de zile in urma, rana se inchide dar nu dispare cat timp existi) Imi parte tare rau. Germont are dreptate, nu ignora oferta lui, este un gest de mare OMENIE.
0
26-12-2010, ora 15:26
virgula
Nu este medic/terapeut
virgula
oare de ce? De ce atata tristete? Intr-un sat uitat de lume? Un baiat frumos, foarte talentat, dar cu o vointa slaba ? NU!!! Iesi din singuratate, Daniel. Primul pas e mai greu, primii. daca ai incredere in tine, in cineva care vrea sa-ti intinda o mana de ajutor nu spune "Nu". Crede in Dumnezeu. Astazi. la biserica, cuvantul de ordine afost: "Nu te teme"

da, e greu sa uiti. Ranile sufletesti adanci se vindeca greu. dar se vindeca. Si daca stii cui sa_I spui despre durerea ta, poti capata vindecare totala chiar. Sa nu-ti mai aduci aminte niciodata de trecut.

Cauta cea mai apropiata Biserica vie - Cere-I lui Dumnezeu sa te indrume; ai credinta, speranta si rabdare, nu fi nehotarat si vei gasi armonia, pacea si bucuria.
Nu esti singur. Ma rog pentru tine.
.
Cuvintele de mai sus am vrut sa le scriu pe youtube, ca un comentariu. Dar nu s-a putut posta. :)

Draga Daniel, de ce sa stai tu atat de departe de oameni - facand doar electronica, cand lumea e atat de mare, sunt atatia oameni, fete - binevoitori ? Majoritatea dintre noi, avem romanul nostru spus sau nespus - afland cum stau lucrurile nu vei mai fi izolat - ci, vei fi motivat sa legi prietenii stranse. Sunt sigura ca vei fi f apreciat in orice cerc de prieteni. Ti-ai gasi si admiratoare. Vei gasi motivatia pt viata si iubirea de care ai nevoie.

Sunt alaturi de tine - Am chiar eu o (C) armina - e cam micuta, si...are de invatat...dar...cine mai stie? pOate o conving sa ma insoteasca la o intalnire in trei. Pe viitor ai putea fi adoptat ca ginere, ce zici? dar nu anticipez eu...nu ma amestec in sentimentele niumanui...

Hai, inima sus !
0
26-12-2010, ora 18:02
Lucifer from Hell
Nu este medic/terapeut
Lucifer from Hell
As fi incintat sa ma adopti ca ginere, dar citi ani are Carmina ?
0
26-12-2010, ora 20:43
daria popescu
Nu este medic/terapeut
daria popescu
Draga Daniel:Dumnezeu te iubeste, El este alaturi de tine tot timpul;cum observam asta, nu fizic, noi avem un suflet, simtim mangaierea si ameliorarea dureri de la cel de Sus.Dane incearca post si rugaciune, si mai vorbim.
0
26-12-2010, ora 20:59
Lucifer from Hell
Nu este medic/terapeut
Lucifer from Hell
Pe mine nu ma iubeste nimeni, si o sa mor.
0
26-12-2010, ora 21:44
daria popescu
Nu este medic/terapeut
daria popescu
Daniel:o sa-mi fac timp de anul nou sa ne intilnim, acu sunt si eu in tara, plec in 10 ianuarie din tara.O sa merg in Bucuresti, imi lasi numarul de telefon, o sa te sun inainte de ajunge in Bucuresti, o sa caut o pensiune, si dac va fi voia celui de sus ne vom intilnim.inainte de intilnire as vrea sa stiu ce diagnostic ai, mai o prietena in Bucuresti de la Caminul baptist.
0
27-12-2010, ora 02:45
virgula
Nu este medic/terapeut
virgula
omule, nu ma speria. Carmina, are 16 pe 17 ani. Cum nu te iubeste nimeni ? Te iubesc eu foarte mult, ce sa fac ? tocmai de aceea iti vreau binele. nu e o exacerbare pasionala la mijloc? sunt f multe fete tinere si frumoase care ti-ar sari in brate, sau pe ce lume traiesti? Sunt ingrijorata.
0
27-12-2010, ora 02:52
virgula
Nu este medic/terapeut
virgula
iarta-ma te rog, bajbai doar..incerc sa traduc ce deduc de printre randuri - daca ai fi fata in fata cu realitatea, ma tem ca nu ai mai vorbi la fel...Ai grija de tine, te rog. Voi pleca daca trebuie - as fi vrut sa te ajut in mod real; am contacte cu destula lume si daca mi-ai fi permis, as fi putut sa te pun in legatura cu cineva potrivit pt tine - dar e o problema de timp. Nu te supara pe mine... ajuta-ma sa inteleg. Sunt tampita de tot
0
27-12-2010, ora 20:27
Lucifer from Hell
Nu este medic/terapeut
Lucifer from Hell
Ce sa intelegi, e simplu. Nu pot sa mai traiesc fara ea. Asta e tot.
0
27-12-2010, ora 22:37
daria popescu
Nu este medic/terapeut
daria popescu
Post si Rugaciune:daca nu esti obisnuit cu postul, de inceput renunti la masele mari, apa, putina mincare, Tatal te va ajuta sa treci peste aceste gripe a gandiri.
Adaugă un comentariu / răspuns
48 comentarii 12 ÃŽnainte ›

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
15-04-2016, ora 10:25
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Psihologi, psihiatri, psihoterapeuti
Recomandă un Psihoterapeut sau caută unul!
La-Psiholog.ro este un proiect ROmedic care vă prezintă peste 3900 de terapeuți din România. Avantajul acestui site este că pune mare preț pe recomandările pacienților. Găsiți prezentări detaliate ale serviciilor psihologice, citiți recomandări, vă puteți programa online. În plus, există o secțiune cu o mulțime de articole interesante și teste psihologice. Accesați site-ul
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Singurătatea poate creÈ™te riscul de boli cardiovasculare
  • Singurătatea ar putea creÈ™te riscul de tulburări mentale
  • TendinÈ›a spre singurătate – moÈ™tenită genetic?
  • Singurătatea, la fel de periculoasă ca obezitatea?
  • Cel mai amplu studiu despre fericire È™i menÈ›inerea sănătății. Ce ne face fericiÈ›i?
  • Noi cercetări privind singurătatea în rândul adolescenÈ›ilor
  • Privarea de somn accentuează sentimentul de izolare È™i de singurătate
  •