Sint insarcinata?

04-09-2017
Claudia201
Nu este medic/terapeut
Claudia201
Buna am o nelamurire in data de 13 08 2017 mia venit menstruatia vrei 2 zile Dar Putin dupa care in data de 27 08 2017 iar a venit si ma tinut pina pe data de 2 09 2017 Dar a curs mai binisor un PIC si era cularea maronie inkis mentionez ca eu beau pastile antinconceptionale novadien asa se numesc aici in italia Se poate sa fi Ramas insatcinata cu tot cu pastile eu fumez se poate sa nu isi mai faca efectul pastilele ca am ameteli stari de greata se poate sa fi Ramas insarcinanta ?
1 comentarii
0
07-09-2017, ora 11:54
Dr. Moise Oana
Obstetrica-ginecologie, Bucuresti
Dr. Moise Oana
Contraceptivele orale nu asigura o protectie eficienta 100% asa incat o sarcina nu este exclusa. Faceti un test de sarcina si daca e negativ probabil sunt reactii adverse ale contraceptivului- discutati cu ginecologul dumneavoastra sa le schimbati in acest caz.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
La-Pediatru.ro - Centrul de informare pentru părinți
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic ce vine în sprijinul părinților cu informații complete și documentate științific despre toate aspectele îngrijirii copiilor. În plus vă oferă o listă actualizată de peste 4000 de pediatri cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți. Accesați site-ul