Sinuzita? | Forumul Medical ROmedic

Sinuzita?

12-02-2018
al3xmail
Nu este medic/terapeut
al3xmail
Buna seara, in urma cu cativa ani am avut o raceala puternica si nu puteam sa respir pe nas deloc asa ca am apelat la Bixtonim..devenind dependent. Am folosit bixtonimul cam 1 an dupa care "m-am lasat" dar problema a ramas, nu pot respira pe nas. Am incercat ClinSin, spalaturi nazale cu sare, picaturi cu sare de mare, plasturi..etc. Am fost si la ORL mi-a dat pastile de raceala...si.. iar bixtonim:)...Mi-a spus sa revin dupa "tratament" dar nu am mai fost. Am citit postari ale domnului Dr. Flueraru Valeriu unde recomanda Colargol, am luat o sticluta astazi si parca respir putin mai bine.Pot face mai mult rau folosind colargol ? Nu prea am inteles cum se ia, o picatura in fiecare nara de 3 ori pe zi sau la 8 ore ? Multumesc.
4 comentarii
0
12-02-2018, ora 21:18
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
ai gandit bine intrebarea??
adic 1 an de bixtonim nu a facut rau si 10 zile de colargol..gata iti fac rau???
mai citeste ce au scris pacientii depre rezultate
0
12-02-2018, ora 21:23
al3xmail
Nu este medic/terapeut
al3xmail
Am citit. Toti spuneau doar de bine. Eram doar putin speriat... Voi continua tratamentul si sper ca vin si eu cu rezultate pozitive. Multumesc si o seara placuta.
0
12-02-2018, ora 22:23
al3xmail
Nu este medic/terapeut
al3xmail
O intrebare, pot face spalaturi nazale cu ceai de musetel apoi folosesc Colargol sau Quixx soft apoi colargon? Multumesc.
0
13-02-2018, ora 01:43
Dr. Predescu Bogdan Nocolae
Alergologie si imunologie clinica, BUCURESTI
Dr. Predescu Bogdan Nocolae
Buna!Trebuie intai un examen ORL pentru a stabili cauza exacta si tratamentul +:un examen alwrgologic si o radiografie de sinusuri , fibroscopie, analize, inclusiv secretii nazale si exudat faringian.

--------*
Sanatatate,
Dr.E.Latcan

(*modificat de admin)
Adaugă un comentariu / răspuns

Aplicația Activ (by ROmedic)
Vrei să fii sănătos? Vrei să slăbești? Vrei sa fii în formă și să arăți bine? Vrei să te simți bine în corpul tău? Atunci trebuie să faci eforturi. Aplicația web "Activ" te ajută să fii consecvent în lupta pentru sănătatea ta.

Accesează gratuit Aplicația
Acest site foloseste cookies. Continuand navigarea va exprimati acordul asupra folosirii cookie-urilor. Detalii OK