sinuzita, candidoza ajutorul unui medic!

31-01-2011
gofast
Nu este medic/terapeut
gofast
buna ziua, am 20ani si de 1 an ma confrunt cu 2 probleme de sanatate de care nu mai pot scapa!in urma unei raceli zdravene acum 1an, am ramas cu sinuzita, dupa urmata de candidoza albicans(orala)-mi sa zis ca din cauza antibioticilor luate timp indelungat.am fost la multi medici, spitale, mi-am facut CT, a iesit ca am o ingrosare a mucoasei in partea dreapta, am mers la un medic orl cu rezultatul, ma convins ca nu e nimic grav, canalele sunt deschise, mi-a dat aerius si Clarinase.acei muci care imi vin din partea de sus a gatului spre gura(in nas numi vin nustiu dc), luand clarinase acele secretii se amelioreaza satisfacator, dar dupa intreruperea tratamentului revin din nou.Pana acum 4 luni ma dorea zilnic capu in spatele ochilor, in zonele sinusurilor, dar mi-au disparut, la ora actuala nu ma doare capul niciodata dar am ramas cu acele secretii.


Revenind la a2a problema(Candidoza)mi sa inalbit limba, parca sa depus ceva alb pe limba, care miroase urat. am incercat multe tratamente, antifugice, am luat flucovin o buna perioada de timp, rezulta nimic, am incercat cu glicerina boraxata, nistatin, si asa mai departe, deja sunt disperat!!nu mai stiu ce sa incerc, cel mai mare rezulta lam avut prin a manca iaurt, limba incepe in a mi se depata dar nu tine prea mult, iar revine.astept niste raspunsuri din partea unor medici!.O doamna farmacista mi-a recomandat argintul coloidial, am incercat si cu bicarbonat, dar nimic.Analizele mi le-am facut toate(un medic mi-a recomdata sa mi le fac crezand ca poate am diabet), precizez ca pan acum 3ani am baut multe sucuri si dulciuri, la ora actuala nu mai beau, consum, dar manc enorm de multa paine.)
0 comentarii
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.