Sinuzita cronica

09-05-2018
Diana200
Nu este medic/terapeut
Diana200
Am facut o radiografie si mi sa dat citita avand Opacefiere neomogena a sinusurilor maxilare.Voal fin al sinusurilor frontale.Am fost la medic ORL-ist si mi-a spus ca am sinuzita cronica si sa i-au numai spray nazal.Cine ma poate ajuta si pe mine??Cum ma pot vindeca?
2 comentarii
0
09-05-2018, ora 15:38
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
1 consult stomatolog si radiografii la radacina dintilor de sub acel sinus.. unde este opacifait mai tare..sau s avada medicul stomatolog daca nu sunt infectii dnetare sus, sub sinsu..de acolo poate fi sinusita
2 un consult la alt medic ORL sa vezi daca nu e de operat o deviatie de sept sau rinita
0
09-05-2018, ora 19:18
Diana200
Nu este medic/terapeut
Diana200
Mi-a spus medicu ca am deviatie de sept...Dar ca pe radiografie nu ar fi infectie..O sa incerc si la alt medic ORL-ist...Problema e ca durerile de cap sunt dese, respir greu, dimineata cand ma trezesc suflu nasu cu vase de sange si fac febra :(.Si citirea radiografiei mi-a facut-o la RX si de acolo mi-a spus ca am Opacefiere neomogena a sinusurilor maxilare.Voal fin al sinusurilor frontale sa ma duc la ORL...Voi incerca un alt medic
Va multumesc!!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Am sinuzită? - semne și simptome ce susțin diagnosticul
  • Sinuzita a fost asociată cu un risc crescut de boli reumatice
  •