Sinuzita, dureri si junghiuri in corp

07-05-2015
coralinako
Nu este medic/terapeut
coralinako
Am 16 ani si de o luna ma confrunt cu o durere de cap intensa, plus dureri ale fetei: in jurul sprancenelor si obrajilor, ma dor ochii, urechile. Am fost la doctor si a zis ca ar putea sa fie sinuzita. De doua zile am tot felul de dureri in corp, junghiuri...la subrat, partile laterale ale trunchiului, stomac in partea de jos, inima, cateodata si maini. ma doare si cumva in vagin, nu prea stiu cum sa descriu durerea, mijlocul spatelui. sunt anxioasa de fel cand vine vorba de probleme de sanatate. ar putea fi ceva grav? mentionez ca nu am avut contact sexual. sunt stresata si nu ma gandesc decat la ce as putea avea, ceva grav. ar putea cineva sa ma ajute? parintii nu vor sa ma duca iar la doctor, spun ca se petrece totul in mintea mea sau ca nu sunt grave. insa durerile sunt. pot fi de natura hormonala? va multumesc mult.
1 comentarii
0
09-05-2015, ora 17:07
clara_p
Nu este medic/terapeut
clara_p
Parintii ar face bine sa va duca la dr. Si daca nu va duc ei, va duceti singura ca aveti gratuit.

Cu trimitere de la medicul de familie, faceti si un consult oftalmologic pt durerile de cap, daca e ok, un consult ORL. Toate gratuite. Sa nu fie o sinuzita.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • De ce apar durerile de cap (migrenele)?
  • Durerea de cap după somn
  • Sinuzita
  • Dieta săracă în carbohidrați ar putea reduce migrenele
  • Mă doare capul când e frig - sinuzită?
  • Durerea de cap din sinuzită (cefaleea sinusală)
  • Când ar trebui să ne alarmeze durerea de cap (semne de gravitate și motive de adresare la medic)
  • Am sinuzită? - semne și simptome ce susțin diagnosticul
  • Durerile de cap, raportate anual de peste 50% dintre oamenii de pe glob
  •