Sinuzita maxilara

29-08-2017
KarlaMaria
Nu este medic/terapeut
KarlaMaria
Buna seara,

In urma cu 2 saptamani in urma unei presiuni foarte mari la nivelul fetei, urechi infundate si senzatie de ameteala m fost diagnosticata cu sinuzita maxilara stanga. Am urmat tratament cu zinnat, nurofet forte, sinupret si picaturi de nas...Am urmat tratamentul si am fost si la stomatolog unde se confirma ca am si probleme dentare...
In acest moment am nasul infundat...presiune la nivelul fetei, mi se scurge din nas spre gat tot timpul si simt nevoia sa inghit...am momente cand efectiv nu mai imi simt nici limba in gura...sau simt cum mi se lipeste limba de cerul gurii..., urechi infundate, pocnituri in ureche iar in momentul cand incerc sa ma ridic din pat se infunda foarte tare urechile ma ia ameteala iar in 2 3 min imi revin... Ce sa fac sa astept sa termin cu medicul stomatolog sau sa ma intorc la orl ?
3 comentarii
0
30-08-2017, ora 06:29
Dr. Elena Latcan
ORL - Otorinolaringologie, BUCURESTI
Dr. Elena Latcan
Buna dimineata!Faza a2a de tratament este fizioterapia cu aerosoli si lasertetapie, concomitent cu spray nazal Xilonazal 1 pufx3/zi in fiecare nara cu suflarea nasului dupa 15 zile!x10 zile.
Sanatate!E.Latcan
0
31-08-2017, ora 20:24
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
citeste despre Sinuzita Odontogena
0
26-11-2017, ora 16:18
Stefano1
Nu este medic/terapeut
Stefano1
Bună karla, și eu am de 4 ani aceasta sinuzita maxilară și nu știu ce sa mai fac, vreau sa te întreb ceva dacă se poate și ai plăcerea sa ma ajuți te rog frumos aștept un răspuns, mersi frumos, o zi buna
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.