sinuzita maxilara

30-03-2013
i_p_laur
Nu este medic/terapeut
i_p_laur
Buna ziua tuturor!
Apelez la experienta si priceperea domnului doctor FLUERARU Valeriu pentru a ma ajuta in urmatoarea problema: am fost diagnosticat in urma unui examen CT cu aplazie de sinus frontal drept, hipertrofie de cornete nazale, deviatie de sept si sinuzita maxilara cronica. As dori cateva sfaturi legate de un eventual tratament...nu vreau sa ma operez fara sa incerc un tratament. Mentionez ca si simptome, secretii care se scurg in gat la expunerea la frig si o jena in gat, in partea dreapta, cu un usor disconfort la respiratie pe nara dreapta.
Multumesc frumos!
4 comentarii
0
30-03-2013, ora 20:37
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
trebuei sa vada un medic ORL CT.ul
una ce scriu radiologii si alta ce vede un medic ORL
sinuzitele sunt de diferite feluri
unele se opereaza, unele necesita punctii, altele necesita tratament la stoamatolog sau maxio-facial.. fiind vorba de sinuzite din cauza dintilor cariati de sus de sub sinus
asa ca cititi tot ce am postat pe forum la acest subiect.. daca va ajuta acele tratamente e OK
daca nu.. tot la ORL ajungeti
0
30-03-2013, ora 21:53
i_p_laur
Nu este medic/terapeut
i_p_laur
Multumesc frumos pentru raspuns si promptitudinea cu care a venit...adevarat profesionist... felicitari si respect din partea mea. voi merge cu siguranta la un medic orl cu CT ul, dar as vrea sa incerc si un tratament...sa incep cu colargol pt hipertrofie de cornete? pentru sinuzita as incerca aerosoli si va rog sa-mi recomandati ceva, , ingrediente"
0
30-03-2013, ora 22:36
i_p_laur
Nu este medic/terapeut
i_p_laur
As dori, daca dvs credeti ca ma ajuta, un tratament personalizat...cu precizarea pretului si modalitatii de plata. Va multumesc!
0
31-03-2013, ora 13:40
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
gasiti aici informata necesara
http://www.romedic.ro/cmi-orl-dr-flueraru/articol/5182
imi scrieti pe adresa mea pe Hotmail.. toate simptomele, datele dvs(Kg, inaltime, varsta, tensiune arteriala, alte simptome)
atasati radiografia sau cateva poze de pe CT unde sa se vada bine sinusurile.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.