sinuzita maxilara dreapta aparent tratata :(

04-01-2012
alynusha84
Nu este medic/terapeut
alynusha84
buna ziua domnule doctor.
am si eu o problema foarte mare...am fost diagnosticata cu sinuzita maxilara dreapta si deviatie de sept. aveam niste dureri groaznice de cap asa ca am ajuns la urgente si internata. am facut 3 punctii, apoi dna doctor a luat hotararea sa ma opereze si de deviatie de sept. totul a decurs normal pana in ziua cand mi s-au scos 'bandajele' si am constatat ca inca mai e puroi...au urmat inca 3 punctii dupa care dna doctor a spus ca sinusurile sunt curate, ca nu mai sunt urme de puroi.m a externat. la cateva zile am fost chemata la un control si mi a spus ca sunt ok desi eu i am spus ca inca nu pot sa respir bine si ca in momentul cand suflu nasul, elimin coji impreuna cu puroi.a zis ca e normal...si ca o sa mi treaca.si tot asa o tin de vreo luna si ceva...cu un miros insuportabil in nas, cu puroi si coji uriase iar azi, am eliminat o bucat exagerat de mare de puroi inchegat.asa cum eliminam la puntii.ce e de facut, care credeti ca e problema? multumesc!
2 comentarii
0
04-01-2012, ora 16:31
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
este o problema major a de sinuzita si de o stare post operatorie in cavitatea nazala neingrijita coresounzator.
O radiografie safe, si unconsult la in alt medic orl o sa VA a rate adevarata stare a lucrurilor.
Posibil sa fie necesara o interventie pe sinusul maxilar
0
04-01-2012, ora 21:30
jullana
Nu este medic/terapeut
jullana
Ultima data cand am am scris ma programasem pt a 2 a oara la world clinic...am o urticarie de la sfarsitul lui aprilie anul acesta...am facut analizele vara asta la world clinic unde mi s-a spus ca mi-e cam bulversata flora intestinala si imunoglobuline scazute la acest nivel.am tinut intolerantele date de ei...regim alimentar si tratament cu probiotice(aici va povestesc pe scurt)caci am facut orice de la acupunctura pana la homeopatie.am un regim de viata sanatos atat alimentar cat si spiritual(apropo de ce mi-a sugerat d-nul nick)m-am analizat pe toate fetele.in sfarsit sa revin la tratament...fara rezultat pana cand tot citind m-am gandit sa iau ceva natural pt imbunatatirea digestiei(caci asa cum spunea si marisam...am si niste dureri epigastrice.am si o mica hernie hiatala...)si m-am gandit sa iau redigest plus de la hofigal cate 6 pe zi adica 2cp cu 1/2 de ora inainte de masa si cam dupa o saptamana am observat imbunatatiri majore...adica cam de o luna jumatate imi ies mai.rar.dureri epigastrice tot mai am tin regim alimentar in continuare inclusiv fara alimentele la care sunt intoleranta.nu m-am vindecat insa macar mai am o perioada de liniste.acum cand va scriu ma mananca un pic pielea si am apelat la un alerid si e ceva mai bine.inainte cand nu luam redigest luam antihistaminic dar fara rezultate.va doresc tot binele din lume.si sa scapam odata de urticarie!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Am sinuzită? - semne și simptome ce susțin diagnosticul
  • Sinuzita a fost asociată cu un risc crescut de boli reumatice
  •