sinuzita maxilara stg

15-09-2017
Ghiocel13
Nu este medic/terapeut
Ghiocel13
Buna ziua!! In urma cu 4 ani, in timpul extractiei unei masele mi s-a perforat sinusul stg! Nu am fost cusuta! Dupa un an de zile am descoperit ca am facut sinuzita maxila stg! Am fost internata la orl iar in urma tratametului medicamentos cu antibiotic si punctii mi s-a rezolvat problema! Acum, mi-a revenit! Am facut control orl si radioagrafie SAF care atesta prezenta infectiei in sinus! Ca simptome, prezint dureri de cap si ochi! Medicul orl-ist mi-a recomandat acelasi tratament ca acum 4 ani!! Am consultat si un medic stomatolog care mi-a recomandat sa merg la maxilofaciale deoarece radacinile maselelor superioare se afla in sinus si probabil o sa am nevoie de sinus lift! Nu stiu cum sa abordez problema in continuare, tinand cont ca nu imi doresc sa refac punctiile decat daca este neaparat necesar (din vorba in vorba...am auzit k o data facute aceste punctii se fac toata viata). O sa merg si la maxilofaciale.insa!? Vreo alta parere/indrumare?? Multumesc anticipat
1 comentarii
0
17-09-2017, ora 11:49
Dr. Clinica Stomatologica Andra Smile
Stomatologie, Bucuresti
Dr. Clinica Stomatologica Andra Smile
Buna ziua,
greu de spus ce anume va functiona de asa natura incat sa evitati punctiile.
Puteti face o consultatie la un medic BMF, buco maxilo facial, si vazuta si parerea lui. Abia dupa o analiza interdisciplinara a medicilor si de lucrat in echipa poate impreuna vor gasi o solutie cat mai buna pentru dumneavoastra.
In acest caz eu vad ca ideal ar fi sa luati cat mai multe pareri si sa gasiti medicii care s dispusi sa lucreze in echipa si sa gaseasca varianta ideala pentru dumneavoastra.
O zi buna!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
15-04-2016, ora 10:25
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Medici stomatologi, dentisti, cabinete stomatologice
Recomandă un stomatolog sau caută unul bun!
Medici-Stomatologi.ro este un proiect ROmedic care vă prezintă peste 7500 de cabinete și clinici de stomatologie din România. Avantajul acestui site este că pune mare preț pe recomandările pacienților. Găsiți prezentări detaliate ale serviciilor stomatologice, citiți recomandări, vă puteți programa online. Accesați site-ul