Sinuzita, oare?

08-07-2011
Melis1
Nu este medic/terapeut
Melis1
Buna seara.Apelez le serviciile voastre in speranta de a imi fi utile.De luni(azi find vineri dimineata ora 1 fara un sfert ) ma doare capul in continuu.Am fost la urgente din cauza faptului ca nu mai puteam de durerea de cap si am si vomat(asta se intampla marti seara), mi-au facut analizele, o injectie, durerea ma mai lasat.M-au trimis sa imi fac radiologie la sinusur, dupa care am fost la un doctor de specialitate care a constatat ca nu am sinuzita iar radiografia nu ii spune prea multe, dar important e ca nu am sinuzita.De acolo, colo..am ajuns la spitalul de boli infectioase cu o posibila meningita.Doamna, foarte draguta..m-a consultat foarte bine si mi-a spus ca nu am nimic.Sa merg acasa si sa ma tratez, la fiecare 6 ore imi iau temperatura(azi am avut doar 37, 4-37, 3)si sa iau un parcetamol.

Sa va spun niste simptome pe care le simt.

Cand tusesc ma doare fruntea, cand stranut ma doare in lateral si un pic si in spate inspre ceafa, cand mestec, pe partea care mestec..ma inteapa capul(pe aceeasi parte pe care mestec).Cand merg la baie..pt a ma exrpima folcloric, cand merg sa fac treaba mare ma doare tot capul !

As dori tare mult o solutie pentru ca nu mai suport ! sper sa intelegeti si sa nu ocoliti niciun raspuns.Multumesc
3 comentarii
0
08-07-2011, ora 00:53
Melis1
Nu este medic/terapeut
Melis1
Am uitat sa va zis ca ma dor si ochii, mai ales pleoapele.
0
08-07-2011, ora 06:56
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
mergi astazi la Neurologie..
nu lasa pentru luni...
0
08-07-2011, ora 21:37
Melis1
Nu este medic/terapeut
Melis1
Multumesc pt raspuns.Totusi, mai am o intrebare. Ati avea o idee ce ar putea fi ? chiar daca e doar o presupunere.Multumesc frumos.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Am sinuzită? - semne și simptome ce susțin diagnosticul
  • Sinuzita a fost asociată cu un risc crescut de boli reumatice
  •