Sinuzita, Puroi in gat, ganglioni umflati si dureri de urechi | Forumul Medical ROmedic

Sinuzita, Puroi in gat, ganglioni umflati si dureri de urechi

14-03-2016
Bianca Sirboiu
Nu este medic/terapeut
Bianca Sirboiu
Buna seara, de aproximativ un an de zile am fost diagnosticata cu o sinuzita maxilara. Am facut 5 zile de perfuzii plus un regim strict fara sare, de atunci si pana acum am probleme in continuu. Aproximativ saptamanal am puroi in gat, nas infundat, iar in ultima luna am avut probleme cu urechile, tot timpul infundate, si o vajaiala permanenta. Doctorul orelist mi spus ca am o otita, apoi cand m am dus din nou la control dupa 2 saptamani mi s a spus ca nu mai am nimic la urechi, dar mi a apurut din nou puroiul in gat, ba chiar a aparut si un ganglion dureros. Tin sa precizez ca in tot timpul asta am facut tratament aproape permanent si din cate vad merge din rau in mai rau. Va rog, un sfat ceva
1 comentarii
0
14-03-2016, ora 18:13
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
1 sinuzite sunt de multe feluri.. unele din ele necesita punctii sau interventii chirurgicale pentru vindecare
2 radiografii si consult la stomatolog.. pentru dintii de sus de sub sinus..sa nu fie acolo cauza
3 consult Gastrologie.. fiindca cum am mai scris pe forum
multe probleme gastro-intestinale.. au ca simptom si mucozitatile din gat, infalatie a faringelui..s.a
4 cred ca e cazul si sa consulti alt medic ORL
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Să înÈ›elegem rinoreea È™i congestia nazală
  •