Sinuzita sau altceva?

14-04-2013
Victoria02
Nu este medic/terapeut
Victoria02
Buna ziua! Am o problema de sanatate cam de o luna de zile ! Nu pot respira mai deloc pe nas, am dureri de cap, oboseala ameteli, si mai nou m am ales si cu o jena in gat! Am fost la pana acum la 3 medici orl care au vazut o rinita hipertrofica si polipi insa nimeni nu mi poate explica de unde ametelile si durerile de cap!Analizele la sange au iesit destul de ok mai putin hemoglobina 14.41(limita 14)volumul eritrocitar mediu 99.51(limita 97) hemoglobina eritrocitar medie 33.59(limita 33, 5) si leucocitele 10.54(limita 10).Tin sa specific ca am fost la diferiti medici cum ar fi cardiologie unde ekg este ok, la neurologie unde mi a facut un consult si a zis ca par ok! Dupa simptome pare a fi o sinuzita insa secretii nazale nu exista doar nas infundat! Poate ma puteti ajuta cu un sfat unde as mai putea sa ma duc ?Ce teste sa mi mai fac?
1 comentarii
0
11-05-2013, ora 19:32
Lora1302
Nu este medic/terapeut
Lora1302
Am fost racita de paste si a debutat cu nas infundat noaptea, apoi ragusala, noaptea am avut si dureri de cap, si ziua dupa aia, am luat nurofen raceala si gripa mi sa mai desfundat nasul, dar a inceput sa curga abundent, apoi am inceput sa tusesc, am luat sirop de tuse coughend, foarte bun sirop care a dat rezultate la copii mei de fiecare data, am luat tymysept pentru ragusala si tuse, a evoluat partial bine, mi-am mai pus picaturi cu apa de mase si propolis nazomer, azi si ieri insa am observat ca atunci cand imi suflu nasul, care deja curge mai putin, din nara stanga iese rozaliu, cu firicele de sange prin el, trebuie sa ma ingrijorez? sau e doar din cauza efortului si suflatului indelungat? ce pot sa fac sa scap de acest aspect?
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.