Sistemul de alerte al forumului ROmedic a fost imbunatatit

13-11-2012
romedic
Administrator Forum ROmedic
romedic
Sistemul de alerte automate a fost inlocuit cu unul mai 'clar si evident' pentru a evita mesajele intruzive trimise automat de forumul ROmedic.

Inainte primeati alerta de comentariu nou la toate subiectele deschise de dvs sau la care ati intervenit in discutie. Exista si atunci optiunea de dezabonare, dar era generala (ori primeati alertele la toate subiectele, ori nu primeati deloc) si se putea activa/dezactiva din profilul utilizatorului.

In acest moment se trimit alerte doar daca ati activat optiunea la fiecare subiect de interes. De aceea sugeram utilizatorilor nostri care doresc sa primeasca alerte la anumite subiecte mai vechi sa intre pe acele subiecte si sa activeze alerta.

In alerta primita pe email (mesajul propriuzis) s-a creat un link rapid de anulare alerta (la subiectul respectiv, nu toate alertele). Accesand acel link alerta este anulata chiar daca utilizatorul nu este logat pe forum.

De asemenea in profilul dvs a fost creata o sectiune noua 'Alerte' de unde puteti sterge rapid alertele care nu va mai intereseaza.

Daca aveti sugestii privind acest sistem nu ezitati sa le scrieti aici.
Am activat optiunea de alerta la acest subiect, asa ca programatorii nostri vor primi instiintarea...
:)


Ne cerem scuze pentru perioada de tranzitie cand alertele nu au mai functionat.
Echipa ROmedic
19 comentarii
0
13-11-2012, ora 20:16
maria 123
Nu este medic/terapeut
maria 123
Multumim!
cele bune,
0
13-11-2012, ora 21:43
Teodora M.
Nu este medic/terapeut
Teodora M.
No ashe! :))

Intrebare: mie imi apar bifate alerte active la toate postarile mele (ceea ce si doresc) dar sus, langa subiecte deschise, comentarii, mesaje private, la alerte imi apar contorizate doar cele bifate acum, de cand s-a schimbat sistemul. Inseamna ca o sa primesc totusi alerta pe email la toate? Daca intru la fiecare in parte, cum s-a sugerat si rebifez, tot nu apar contorizate sus. Deci, primesc alerta la toate daca sunt bifate deja?

Multumesc!
0
14-11-2012, ora 11:25
romedic
Administrator Forum ROmedic
romedic
@Teodora M.
In profilul dvs, sectiunea alerte (ultimul buton din meniul acela de sus), se afiseaza Subiectele pentru care primiti alerte. Doar la acelea se trimit alerte...
Pentru a primi alerte si la alte subiecte trebuie sa apasati butonul "Activeaza alerta" (banda galbena de sub subiect).
0
14-11-2012, ora 15:45
Teodora M.
Nu este medic/terapeut
Teodora M.
Merci pentru indrumare!
0
24-11-2012, ora 23:19
arina33
Nu este medic/terapeut
arina33
Credeam ca nu mai scrie nimeni!Si sunt sigura ca si alte persoane care postau, au patit ca mine!
Scuzele sunt acceptate!! :)
0
30-11-2012, ora 20:35
utilizator_24568
Nu este medic/terapeut
utilizator_24568
Sugestiile mele:

1. Cand dai click pe un link aflat intr-un mesaj, sa se deschida direct intr-o alta fereastra, nu sa fiu fortata sa fac copy/paste, apoi sa introduc adresa in bara de browser.

2. Cand intru pe profilul cuiva si vreau sa citesc ce a scris, in momentul in care dau click pe un mesaj anume, sa mi se deschida exact acel mesaj, din pagina unde a fost postat, nu inceputul topicului. De ex., daca un user a scris doar pe un topic de 50 de pagini, eu trebuie sa citesc tot topicul ca sa dau de toate mesajele lui.

3) Fiind un forum, sa apara undeva, jos, userii activi in acel moment pe fiecare sectiune a forumului si chiar pe fiecare subiect.

4) Sa pot vedea cand a fost activ ultima oara un user (o setare facuta undeva, in profilul lui, sau imediat sub nick-ul sau).



Stiu, n-am ce face...-))
0
29-01-2013, ora 11:39
rodi68
Nu este medic/terapeut
rodi68
mama mea are varsta de 80ani si a fost diagnosticata in septembrie anul trecut, printre alte probleme, si cu vaccum discal la l5 - s1. ce inseamna si cu ce poate fi tratat. se plange de dureri foarte mari de coloana care se lasa in picioare, nu mai poate nici sa mearga. mentionez ca are si probleme cardiace, luand tratament cu tertensif, concor, aspirin cardio si atacand. va multumesc anticipat.
0
31-01-2013, ora 12:52
badulescuionel
Nu este medic/terapeut
badulescuionel
am luat arketis timp de 4 ani 20 mg dupa care am vazut ca imi reveneau starile dinainte de tratament am redus 10 mg dar am vazut ca imi era din ce in ce mai rau si l-am reluat am tulburari comportamentale cu elemente obsesive asa a zis medicul am fost la control si mi-a dat sa fac sedinte la psiholog.Pe langa acest tratament am mai primit si medicamentul Depachine chrono 500 timp de 2 saptamini ma simt mai bine pe parcursul zilei dar dimineata cand iau medicamentul 1/2 pastila, imi da furnicaturi mari in tot corpul, calduri puternice am si atac de panica ce se declan-seaza in momentul in care am avut ganduri negative de a face rau cuiva.Aceste ganduri s-au mai diminuat datorita medicamentului va rog din tot sufletul sa ma ajutati! Va multumesc1
0
12-02-2013, ora 14:40
paic
Nu este medic/terapeut
paic
buna ziua

am 45ani si am o durere in partea dreapat la genunchi cand joc fotbal ma cam doare dupa ce termin de jucata si celalalt genunchi pocneste cand ma dau jos din pat, de pe scaun ma puteti ajuta va rog?

cu multumiri
aurelian
0
13-02-2013, ora 19:58
corneli
Nu este medic/terapeut
corneli
Buna fetelor. As vrea sa imi fac o operatie de reductie mamara, sunt programata peste apox 1 luna la Dr Ivan in Cluj. Daca aveti cunostinte despre Domnul doctor va rog sa imi scrieti. Multumesc mult
0
03-03-2013, ora 15:47
aureliailfov
Nu este medic/terapeut
aureliailfov
buna ziua am o durere insuportabila in spatele calcaiului si mi a aparut sub piele niste umflaturi de marimea boabei de linte si mazare nu stiu ce ar putea fi va rog spunetimi despre ce este vorba si ce as putea lua repet am niste dureri insuportabile va multumesc mult.
0
03-03-2013, ora 20:46
Angela 1
Nu este medic/terapeut
Angela 1
Bună ziua!

Am 40 de ani şi am o durere mai veche în partea stângă sub coaste, uneori şi mai jos. Am fost diagnosticată cu pietre la rinichi şi vezică şi fac tratament medicamentos şi naturist de câteva luni. Este posibil ca aceste dureri să fie cauzate de pietrele de la rinichi sau poate fi vorba şi de o altă afecţiune? Mulţumesc!
0
06-03-2013, ora 14:26
mihai stefan 26
Nu este medic/terapeut
mihai stefan 26
buna ziua am o flegma in gat deja de vreo 2 luni de care nu mai scap am at antibiotice fromilid, omez, eurespal plus acc si mucusolvan si nu imi trece nici cum si vomit foarte des!ce sa mai fac?mentionez ca fumez!
0
14-03-2013, ora 23:08
Madu22
Nu este medic/terapeut
Madu22
Buna am si eu o intrebare pt Domnul doctor am avut un contact sexul in data de 1 martie din nefericire sa rupt prezervativul nu sa terminat in mine dar mam speriat si am luat postinor dupa 16 ore si a doua pstila dupa 12 ore in data de 8 am avut niste sangerari destul de mari pana in data de 11 in data de 12 am mai avut niste scurgeri maronii menstruatia mea trebuia sa imi vina in data de 10 asta din 8 sa fie menstruatie sau doar o falasa menstruatie?
0
23-03-2013, ora 14:26
drag_ca12@yahoo.com
Nu este medic/terapeut
drag_ca12@yahoo.com
Ma numesc Dragos, am 34 de ani si
doresc sa mi se raspund si mie la o intrebare.
am avut doua atacuri de panica, si ma doare in piept,
am efectuat doua dopleruri si doua ekg-uri din care rezulta liniste fiziologica
examenul analizelor releva cresterea colesterolului rau - 257 si a trigliceridelor - 217
medicul cardiolog mi-a recomandat calciu si magneziu la care a adaugat si valeriana
nu am luat deloc valeriana

nu stiu ce sa ma fac, nu stiu ce probleme am
tesniunea oscileaza intre 109 cu 68 si chiar 144 cu 94, pulsul mergan de la 67-70 pana la 90-100
in limita timpului dumneavoastra rog un raspuns
va multumesc
Dragos
0
30-03-2013, ora 14:55
anonimra
Nu este medic/terapeut
anonimra
buna, viata mea e cam tumultoasa sa spun asa iar in urma cu doua zile am avut o intalnire cu o domnisoara fara prezervativ...am fost mult prea baut si nu am reusit sa o bagam decat o data si apoi a iesit(stiu ca e rusinos) dpa am decis sa renuntam si sa o lasam pe alta data..e posibil sa fi contactat virusul hiv? se poate trata in faze incipiente? nu as vrea sa imi infectez prietena sau pe oricine altcineva..multumesc anticipat
0
03-04-2013, ora 19:35
olga 1963
Nu este medic/terapeut
olga 1963
Buna ziua. Ma numesc Olga, am 50 de ani, inaltime 1, 58 si 71 kg, De 2 ani mi-s-a depistat o hipotiroidita autoimuna pe care o tratez cu euthyrox 100 TSH 1.7, am intrat de un an la menopauza iar acum de aproximativ 2 luni am niste dureri de talpi f acute, de scurta durata si doar dupa ce stau in repaos (intinsa in pat) si incep din nou sa umblu, pur si simplu imi pierd echilibru de durere trebuie sa ma sprigin cu mainile de ceva Ce-mi recomandati? Va multumesc anticipat
0
03-04-2013, ora 21:05
Sophia1975
Nu este medic/terapeut
Sophia1975
ADAUGATI INTREBARILE PE PRIMA PAGINA, AICI NU LE MAI VEDE NIMENI!

iNTRATI PE FORUM, ALEGETI CATEGORIA SI POSTATI ACOLO!
0
08-04-2013, ora 19:22
marina_cristina67
Nu este medic/terapeut
marina_cristina67
Buna ziua,

In urma cu 2 luni si jumatate sotul meu a racit si a fost diagnosticat cu catar la UD;a urmat tratament cu INHALANT, picaturi de nas PINOSOL si PARASINUS, nu a raspuns la tratatment si a mai facut exercitii de inghitit in sec tinut de nas.Am facut si o audiograma care a iesit in limitele normale( am uitat sa precizez ca auzul la US nu mai exista in urma uniui accident).Dupa acest prim tratament nu au fost rezultate si medicul a continuat cu tratament injectabil cu DEXAMETAZONA 3 injectii in timpan la interval de o saptamana una de cealalata.Daca la prima injectie fost fara durere si simtind o pocnitura ca o eliberare si serul ajungand in gat (uzul inbunatatindu-se si ne mai fiind senzatia de voce ca dintr-un butoi) in schimb la celelalte 2 durere in timpul injectiei fara a mai simtii acea pocnitura si serul in gat;mai mult la a3-a injectie (facuta acum 6 zile)a avut pentru prima data pierderi de echilibru fiind necesara sederea la pat in salon timp de 2h cu perfuzie. auzul fii chiar mai rau ca la prima injectie fiind tot infundat dar mai bine ca la prima injectie.Va rog sa ne spunti parerea dumneavoastra si ce se poate face.Cu respect
Acest topic a fost închis. Nu mai pot fi adăugate noi comentarii.

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.